Produkt potrzebny każdemu po ukończeniu 12 tego roku życia Darmowa dostawa uzależniona jest od minimalnej kwoty u danego sprzedawcy Super tarcza antywirusowa
Normobaria

Normobaria – pomieszczenie z atmosferą charakteryzujące się podwyższonym ciśnieniem (1500 hPa), podwyższoną zawartością tlenu (ok. 35-40%), dwutlenku węgla (ok. 2-3%) i wodoru (ok. 0,5%).

Pobyt w Normobarii skutecznie wspiera zdrowie, jest w pełni bezpieczny i nie ma negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Terapia w komorze normobarycznej ma wiele korzyści zdrowotnych: zwiększa liczbę komórek macierzystych, które zastępują uszkodzone lub zniszczone komórki, wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga naturalną regenerację organizmu poprzez wzbogacenie wszystkich komórek w tlen, zmniejsza stan zapalny.

Twórcą normobarii jest dr Jan Pokrywka, który zmienił warunki panujące w komorach hiperbarycznych tak, aby można było w nich przebywać na czas nieokreślony.

Pierwszy budynek normobaryczny powstał w 2013 roku w Szalejowie Górnym. Obecnie komory normobaryczne funkcjonują w wielu miejscach w Polsce. W 2019 roku dr Pokrywka powołał Międzynarodowe Stowarzyszenie Normobaryczne, aby rozwijać technologie normobaryczne i upowszechniać je.

Mechanizm  działania komory normobarycznej

Przebywanie w środowisku o podwyższonym ciśnieniu i wyższym stężeniu tlenu prowadzi do zwiększenia dopływu tlenu do krwi. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla wykorzystuje efekt Bohra do zmniejszenia powinowactwa hemoglobiny do tlenu i ułatwienia jego dostarczania do komórek.
Większa ilość wodoru cząsteczkowego wykorzystuje swoje właściwości przeciwutleniające do neutralizacji wolnych rodników hydroksylowych i zmniejszenia stanu zapalnego .

Wpływ na organizm ludzki warunków atmosferycznych w budynku normobarycznego.

W badaniu z 2020 roku ludzie wykazali poprawę szybkości przetwarzania informacji wizualnych, przenoszenia uwagi i krótkotrwałej pamięci słuchowo-werbalnej u pacjentów w normobarii. Wzrosła ilość neurotrofiny (substancji wspomagającej ośrodkowy układ nerwowy). Zmniejszył się również stres i zmęczenie oraz zmniejszyła się ilość tkanki tłuszczowej.

Normobaria to jeden z filarów długowieczności i niezwykle potężne narzędzie długowieczności. Atmosfera wewnątrz charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem (1500 hPa) oraz podwyższonym stężeniem dwutlenku węgla i wodoru cząsteczkowego. Te warunki są znacznie korzystniejsze dla ludzkiego ciała niż te, które panują obecnie na ziemi.
Przebywając w Normobarii, komórki są znacznie lepiej zaopatrywane w tlen, rany goją się szybciej, a liczba komórek macierzystych wzrasta. Z kolei komórki macierzyste wykorzystywane są w procesach regeneracji tkanek i narządów.

Widok na żywo do parametrów z komory normobarycznej u Dr Pokrywki

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy