Szampony naturalne w 100%

Komercyjne szampony zawierają najczęściej silikony, które powodują, że włosy są miękkie i dobrze się rozczesują ale także silikony pokrywają włos i skórę głowy cienką barierą uniemożliwiającą wchłanianie przez włos substancji rewitalizujących.

Pierwszy raz szampony naturalne w 100%  będą się tylko nieznacznie pienić ze względu na to, że większość z nas całe życie używała szamponów komercyjnych.

W związku z tym należy nie stosować komercyjnych szamponów jeśli mamy na celu regenerację i odbudowę włosów.

Szampony, mydła, odżywki i inne kosmetyki zawierają szkodliwe syntetyki podrażniające skórę i powodujące wiele dolegliwości dlatego zastanówmy się czy nie warto wydać więcej na naturalne kosmetyki. Ponieważ im dłużej drążyłem ten temat to wychodzi na to, że głupotką:)) jest używać komercyjnych szamponów bo nie dość, że podrażniają skórę, powodują stany zapalane to nie trudno się domyślić ,że to prowadzi do wypadania i niszczenia włosów i jak już sama Wikipedia pokazuje składniki jak ” SLSY” ppowodują atopowe zapalanie skóry,  Wydanie 20 zł więcej na naturalny szampon po prostu ma sensu bo możemy oczyścić i odżywić swoje włosy NATURĄ- naturalnymi w 100% szamponami, a te komercyjne chemiczne szampony nafaszerowane  silikonami polecam używać do mycia podłogi co najwyżej a nie głowy 😉

A to co mówi nam Wikipedia o składnikach, które są niemalże w każdym kosmetyku komercyjnym:

Laurylosiarczan sodu (dodecylosiarczan sodu, skróty: SLS lub SDS, z ang. sodium lauryl (dodecyl) sulfate) – organiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu dodecylosiarkowego (siarczanu dodecylu, tj. estru dodekanolu i kwasu siarkowego).

Jest surfaktantem anionowym i stosuje się go jako detergent. U niektórych osób może wywoływać atopowe zapalenie skóry i inne stany zapalne skóry

a teraz PARABENY

Parabeny

Parabeny, nipaginyestry kwasu p-hydroksybenzoesowego o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym; stosowane jako środki konserwujące leków i kosmetyków; mogą być przyczyną uczuleń.

źródło: Wikipedia

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy