Szampony naturalne w 100%

Komercyjne szampony zawierają najczęściej silikony, które powodują, że włosy są miękkie i dobrze się rozczesują ale także silikony pokrywają włos i skórę głowy cienką barierą uniemożliwiającą wchłanianie przez włos substancji rewitalizujących.

Pierwszy raz szampony naturalne w 100%  będą się tylko nieznacznie pienić ze względu na to, że większość z nas całe życie używała szamponów komercyjnych.

W związku z tym należy nie stosować komercyjnych szamponów jeśli mamy na celu regenerację i odbudowę włosów.

Szampony, mydła, odżywki i inne kosmetyki zawierają szkodliwe syntetyki podrażniające skórę i powodujące wiele dolegliwości dlatego zastanówmy się czy nie warto wydać więcej na naturalne kosmetyki. Ponieważ im dłużej drążyłem ten temat to wychodzi na to, że głupotką:)) jest używać komercyjnych szamponów bo nie dość, że podrażniają skórę, powodują stany zapalane to nie trudno się domyślić ,że to prowadzi do wypadania i niszczenia włosów i jak już sama Wikipedia pokazuje składniki jak ” SLSY” ppowodują atopowe zapalanie skóry,  Wydanie 20 zł więcej na naturalny szampon po prostu ma sensu bo możemy oczyścić i odżywić swoje włosy NATURĄ- naturalnymi w 100% szamponami, a te komercyjne chemiczne szampony nafaszerowane  silikonami polecam używać do mycia podłogi co najwyżej a nie głowy 😉

A to co mówi nam Wikipedia o składnikach, które są niemalże w każdym kosmetyku komercyjnym:

Laurylosiarczan sodu (dodecylosiarczan sodu, skróty: SLS lub SDS, z ang. sodium lauryl (dodecyl) sulfate) – organiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu dodecylosiarkowego (siarczanu dodecylu, tj. estru dodekanolu i kwasu siarkowego).

Jest surfaktantem anionowym i stosuje się go jako detergent. U niektórych osób może wywoływać atopowe zapalenie skóry i inne stany zapalne skóry

a teraz PARABENY

 

Parabeny

Parabeny, nipaginyestry kwasu p-hydroksybenzoesowego o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym; stosowane jako środki konserwujące leków i kosmetyków; mogą być przyczyną uczuleń.

źródło: Wikipedia

Naturalne w pełni szampony:

Szampony naturalne w 100%
Szampony naturalne w 100%

Tabela Zdrowia
Tabela Zdrowia

Pasjonat sportowego i zdrowego trybu życia. Zajmuję się: Wszechobejmującym uświadomieniem.

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

   Dodaj Odpowiedź

   Rynek Zdrowia
   Logo
   Wózek sklepowy