Och, pieprzna, idealna miętowo - jak cię uwielbiamy! Olejek eteryczny z mięty pieprzowej , jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wszechstronnych ze wszystkich olejków eterycznych, zmienia życie (bez przesady)! Stosowany od wschodu do zachodu słońca w wyraźnych mieszankach dyfuzora rano, jako część kąpieli łagodzącej mięśnie w nocy i na milion innych sposobów w ciągu dnia, przekonasz się, dlaczego olejek miętowy zasługuje na każdą kroplę uwielbienia.

Poznaj Peppermint - uniwersalny, chłodny cud z tyloma korzyściami, które możesz stracić.

Świeży i skoncentrowany na rodzinie

W obrębie rodzaju Mentha, mięta pieprzowa lub Mentha piperita ma silne więzi rodzinne. Nasz ulubiony kuzyn tego klasycznego oleju? Olejek z mięty zielonej lub Mentha spicata ! Z podobnym, ale nieco słodszym zapachem, Spearmint jest po prostu kolejnym powodem, by pokochać każdy miętowy olej, który przecina twoją ścieżkę.

Zróżnicowany i wszechstronny

W jakim celu stosuje się olejek miętowy? Oto łatwiejsze pytanie: do czego nie  stosuje się mięty pieprzowej ? 

Chcesz dodać trochę zamka do domowych środków czystości? Mięta pieprzowa ma twoje plecy! Czy umiesz się zrelaksować dzięki masażowi skóry głowy? Wiesz, jakiego oleju potrzebujesz. Chcesz nasycić każdy pokój odrobiną radości? Miętówka, proszę! Nie znajdziesz końca tego, co potrafi Peppermint.

Ostry i fajny

Jest powód, dla którego te słowa są świeże, fajne i namiętnie przychodzą na myśl, gdy myślę o mięcie pieprzowej. Składniki takie jak mentol i octan mentylu wywołują uczucie chłodzenia podczas stosowania miejscowego lub wziewnego. Ponieważ jest to ulubiony środek łagodzący ból mięśni, nasz wysoko skoncentrowany olejek miętowy znajduje się w produktach takich jak Cool Azul ™ Pain Relief Cream i Ortho Ease® Massage Oil. 

Prawdziwy miotacz

Jeśli nic więcej, mięta pieprzowa powinna być pierwszą rzeczą, do której sięgasz każdego wschodu słońca. Ten energiczny zapach jest powszechnie stosowany do nadania skoncentrowanego i klarownego aromatu, więc dodanie kilku kropel tego oleju do dyfuzora rano sprawi, że odłożysz swoje zadania i będziesz gonić za marzeniami.

Zastosowania olejku miętowego

Potrzebujesz więcej powodów, by podsycić obsesję na punkcie mięty pieprzowej? Oto sześć!

  • Ostra i czysta kuchnia: umieść 1 kroplę mięty pieprzowej na wilgotnej ściereczce i zetrzyj blaty, aby Twoja przestrzeń kuchenna pachniała nowością.
  • Rozpieszczony pedicure: Stwórz domowe pedi, dodając 2 krople mięty pieprzowej do ćwiartki ulubionego kremu do stóp i poddając się zasłużonemu masażowi.
  • Czas spokoju: złagodź napięcie głowy, ułatwiając zakładanie i nakładanie na szyję i skronie.
  • Pyszny napój lub deser: dodaj kilka kropli olejku miętowego Vitality ™ do wody lub bądź kreatywny w kuchni z miętowymi wypiekami.
  • Słodka kąpiel: wymieszaj 1 szklankę soli Epsom z 5 kroplami mięty pieprzowej, 5 kropli mięty ogrodowej i 5 kropli trawy cytrynowej, aby uzyskać luksusową kąpiel. Jednocześnie używaj do 1/3 szklanki soli do kąpieli.
  • Marzycielska mieszanka dyfuzora: zgub się w słodkich zapachach tej mieszanki olejków eterycznych, łącząc miętę , Valor® i cytrynę .