Produkt potrzebny każdemu po ukończeniu 12 tego roku życia Darmowa dostawa uzależniona jest od minimalnej kwoty u danego sprzedawcy Super tarcza antywirusowa
Suplementy diety, zdrowa żywność

LIPOSOMALNA WITAMINA C w PŁYNIE

LIPOSOMALNA WITAMINA C w PŁYNIE

 

 

[box type=”bio”]

W 100% NATURALNA CERTYFIKOWANA LIPOSOMALNA WITAMINA C bez GMO Z NATURALNĄ TŁOCZONĄ NA ZIMNO LECYTYNĄ Z NASION SŁONECZNIKA BEZ GMO I GLUTENU

Liposomalna witamina C jest znacznie efektywniej przyswajalna niż tradycyjne metody dostarczania tej witaminy. Jej wchłanialność przekracza 70% podczas, gdy zwykła witamina C jest przyswajana w około 19%.

LIPOSOMALNA WITAMINA C w PŁYNIE – cząsteczki witaminy C w liposomach (otoczce lipidowej). Ogromny postęp w zarówno skuteczności jak i efektywności uzupełniających składników odżywczych!

Liposomalna witamina C firmy NOVENDI

NOVENDI zapewnia, że ich Liposomalna Witamina C nie zawiera żadnych składników GMO, ani żadnej lecytyny sojowej.
W produkcie jako emulgator zastosowano certyfikowaną w 100% lecytynę uzyskiwaną z nasion słonecznika.

NOVENDI nie stosuje sztucznych barwników w swoich recepturach liposomowych, co oznacza, że warianty kolorystyczne niektórych partii mogą się różnić.

Informacje dodatkowe:
Witamina C jest najczęściej używanym suplementem diety na świecie. Dzieje się tak za sprawą potwierdzonych naukowo korzyści płynących z zastosowania witaminy C.
Dr Svent Gyorgi i dr Linus Pauling przeprowadzili liczne eksperymenty, których rezultaty udowodniły, że człowiek, w przeciwieństwie do większości zwierząt, jest zależny od witaminy C, by być zdrowym. Zapotrzebowanie na wit C przez człowieka zależy od aktualnego stanu zdrowia i może wahać się pomiędzy 800mg do nawet kilkudziesięciu gramów i tylko nasz organizm wie ile to ma wynosić (kalibracja określa jej zapotrzebowanie ).
Świnki morskie, niektóre naczelne, jak goryle czy szympansy, część nietoperzy i ludzie to jedyne gatunki zwierząt, których organizmy nie wytwarzają własnej witaminy C, wielu naukowców uważa zatem, że ta nieumiejętność to luka w naszym oprzyrządowaniu genetycznym.
Bez względu na to, czy rzeczywiście winny jest błąd w genomie człowieka, ważne jest jedno: nie otrzymujemy wystarczająco dużo witaminy C, zwłaszcza gdy chorujemy. Jeśli przeliczymy jej ilość w organizmach zdrowych zwierząt, które same się w nią zaopatrują, na warunki naszych organizmów, stwierdzimy, że człowiek potrzebuje jej znacznie więcej, niż 750 mg (800 mg w Polsce) w ciągu doby, jak przewidują wskazania dziennego spożycia GDA – Guideline Daily Amounts (np. RDI lub RDA), opracowane przez naukowców z różnych instytucji zdrowotnych. Żebyśmy otrzymywali tę samą dawkę w przeliczeniu na kilogram masy ciała, co, dajmy na to, szczury – musielibyśmy brać od 2 do 4 g dziennie, gdy jesteśmy zdrowi, i nawet 15 g dziennie w czasie choroby.

Wielu z nas uważa, że dostarczamy sobie wszystkich niezbędnych witamin, jedząc określone produkty. Tyle ,że kiedy jesteśmy chorzy nasze potrzebowanie na witaminę C jest 100 krotonie większe. Musielibyśmy ich zjadać w kilogramach żeby wspomóc odporność się ze zwykłego przeziębienia, a to raczej mało prawdopodobne.
 Kiedy ciało poddaje się chorobie, zwłaszcza zakaźnej, jego zapotrzebowanie na witaminę C gwałtownie wzrasta. Szent-Györgyi i inni autorzy pionierskich badań nad działaniem witaminy C, którzy przyszli po nim, byli zgodni co do jednego: nasze zapotrzebowanie na

Kwas L-askorbinowy( witamina C) zależy wprost od zaawansowania choroby; im poważniejszy jest nasz stan, tym więcej witaminy C musimy sobie dostarczyć, żeby zneutralizować straty wywołane przez wolne rodniki. Co ciekawe, wraz ze wzrostem zapotrzebowania, rośnie też tolerancja naszego organizmu na coraz większe dawki witaminy C. W czasie choroby cierpimy bowiem na jej niedobór; organizm kieruje wszystkie pokłady witaminy C do walki z wolnymi rodnikami.
Żeby przyjąć duże dawki witaminy C i tym samym nie narazić się na podrażnienie żołądka lub biegunkę należy przejąc witaminę C w postaci askorbinianu sodu a nie Kwasu L-askorbinowego.

Obecnie najlepiej przyswajalną formą witaminy C i powszechnie dostępną (zastępująca wlewy dożylne) jest liposomalna postać.
Liposomy są idealnymi „pojemniczkami” na składniki odżywcze i leki, z wielu powodów. Chronią swój „ładunek” przed strawieniem, zanieczyszczeniami i zniszczeniem przez enzymy, żółć, soki trawienne (układ trawienny). Działa to w obie strony: substancje zawarte w liposomach nie mogą reagować z żadnymi innymi związkami, do czasu gdy zostaną „uwolnione”. Ze względu na ich mikroskopijny rozmiar, uważa się, że produkty liposomowe przechodzą bez szwanku do jelita cienkiego, gdzie są wchłaniane do układu krwionośnego i tą drogą docierają do komórek całego organizmu.

 

Składniki: 

woda oczyszczona, Kwas L-askorbinowy (wit C lewoskrętna) 100g ( 100000 mg ), emulgator: lecytyna z nasion słonecznika 90g ( 90000mg ).

Nie zawiera substancji konserwujących. Nie zawiera: cukru, skrobi, sztucznych aromatów, barwników, składników pochodzenia zwierzęcego, składników mlecznych, pszenicy, glutenu, drożdży.

Sposób użycia:

Profilaktyczna zalecana dzienna porcja – 1 łyżka (ok. 800mg wit C )

UWAGA: Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce , po otwarciu w ciągu 21 dni spożyć.


Kuracja:

Przeprowadzenie kuracji powinno być poprzedzone tak zwana kalibracją, która polega na określeniu maksymalnej dawki produktu, jaką nasz organizm ma zapotrzebowanie w danej sytuacji zdrowotnej. W tym celu należy zażyć 4 duże łyżki równo co półgodziny, aż do wystąpienie efektu jelitowego (biegunka). Wszystkie dawki należy odnotować. Ilość jaką w ciągu tego czasu został przyjęta jest maksymalną ilością nasycającą.

Kurację należy zacząć od odjęcia 20% od obliczonej maksymalnej dawki nasycającej ( w celu niedopuszczenia biegumki). Tą ilość dawek obliczoną i pomniejszoną o 20% należy rozłożyć na 3 lub 4 równe porcję przyjmowane w równych odstępach czasu wciągu całego dnia najlepiej przed posiłkiem ok. 15-20 min. Po wystąpieniu następnego efektu jelitowego ponownie obniżamy dawkę o 20% i tak postępujemy do obniżenia dawki do połowy którą rozpoczęliśmy , wówczas kuracja jest zakończona.


 

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

Dodaj Odpowiedź

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy