LIPOSOMALNA KURKUMINA w PŁYNIE

Badania wykazały obiecujące wyniki: CNB-001 wyzwala mechanizmy zabezpieczajace i odbudowujace komórki mózgu po udarze

 

 

[box type=”bio”]

Długotrwałe stany zapalne, które zwykle są przez nas niezauważalne stają się przyczyną wielu przewlekłych chorób takich jak: cukrzyca typu II, choroby serca, udar, niektóre nowotwory (np. rak jelita grubego), choroby neurologiczne (np. Alzheimera i demencji), choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów), choroby zapalne jelit (np. choroby Leśniowskiego-Crohna), łuszczyca.[/box]

Składniki: 

woda oczyszczona, korzeń kurkumy (Curcuma Longa L), emulgator : lecytyna z nasion słonecznika, ekstrakt z kurkumy (Curcuma Longa L) standaryzowany do zawartości 95% kurkuminoidów
Nie zawiera substancji konserwujących.
 

Zawartość netto: 500 ml

Sposób użycia:

Zalecana dzienna porcja – dwa razy dziennie 1 łyżka (4,9 ml).

.
UWAGA: Przechowywać i ciemnym i chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce , po otwarciu w ciągu 21 dni spożyć.


Kuracja:
Zalecana dzienna porcja – dwa razy dziennie 1 łyżka (4,9 ml). kurkumina skład Zastrzeżenia prawne:
Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Suplementy diety mogą krótko okresowo zredukować skutki niewłaściwego odżywiania. Produkt nie może być stosowany jako substytut różnorodnej i zrównoważonej diety.
 

Liposomalna KURKUMINA firmy NOVENDI
Kurkumina – jest to organiczny związek chemiczny zbudowany z dwóch reszt feruloilowych połączonych atomem węgla.  Znany jako przeciwutleniacz polifenolowy. National Center for Biotechnology Information na swoich stronach przedstawia ponad 3000 publikacji naukowych, które pojawiły się w ostatnich latach na podstawie badań in vitro, na zwierzętach i ludziach, gdzie udowodniono jej silne właściwości farmakologiczne.
Niedawno naukowcy odryli nową cząsteczkę z kurkumy, zwaną CNB-001.
Badania wykazały obiecujące wyniki: CNB-001 wyzwala mechanizmy zabezpieczajace i odbudowujace komórki mózgu po udarze. Nowo odkryty związek naprawia uszkodzenia wywołane przez udar mózu na poziomie cząsteczkowym, co korzystnie wpływa na mechanizm odpowiedzialny za regenerację neuronów.
CNB-001, również przyczynia się do zapobiegania występowaniu udarów ze względu na jego neuroprotekcyjne i przeciwzapalne właściwości.
Długotrwałe stany zapalne, które zwykle są przez nas niezauważalne stają się przyczyną wielu przewlekłych chorób takich jak: cukrzyca typu II, choroby serca, udar, niektóre nowotwory (np. rak jelita grubego), choroby neurologiczne (np. Alzheimera i demencji), choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów), choroby zapalne jelit (np. choroby Leśniowskiego-Crohna), łuszczyca.
Informacje dodatkowe:

Kurkuma (ang.
Turmeric) inaczej szafran indyjski lub ostryż to wieloletnia roślina z rodziny imbirowatych rosnąca w Azji południowej. Znana i stosowana od wieków w kuchni i w medycynie ludowej. Charakteryzuje się ona bardzo silnym zapachem i smakiem.

Najważniejszym składnikiem kurkumy jest kurkumina (zwiazek: C21H20O6) działający przeciwutleniająco i przeciwzapalnie. W obecności kurkuminy zobojętniane są toksyny środowiskowe i zanieczyszczenia. Lecznicze działanie kurkuminy wykorzystywane jest od wieków w Indiach. Działanie kurkuminy można opisać w prostych punktach:
 • Łagodzenie dolegliwości żołądkowych;
 • Działanie grzybobójcze, bakteriobójcze i przeciwwirusowe;
 • Antyoksydacja;
 • Wzmocnienie organizmu;
 • Podnoszenie odporności;
 • Wspomaganie trawienia, stymulowanie wydzielania żółci;
 • Przeciwdziałanie sklejaniu się płytek krwi;
 • Oczyszczanie wątroby z toksyn;
 • kurowanie ran (stosowanie zewnętrzne);
 • kurowanie chorego gardła.

Dodatkowo w najnowszych doświadczeniach przeprowadzonym przez włoskich badaczy i opublikowanych w Alternative Medicine Review wykazano, że kurkumina łagodzi ból i zwiększa łatwość poruszania się pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, a także zmniejszenia szeregu markerów zapalnych.

Kurkuma obniża poziom cholesterolu i glukozy, działa przeciwnowotworowo, łagodzi niestrawność żołądka. Z powodu właściwości przeciwzapalnych i antybiotycznych wykorzystywana jest w powrocie do zdrowia trądziku i innych schorzeń skóry. Wskazaniem do jej używania są także zaparcia i wzdęcia, a wyciągi stosowane są przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
 • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy