Methylo Folian Quatrefolic

0 z 5

34,90 

0
Dodaj do porównania

30 w magazynie (może być zamówiony)

Kategoria:

 

METHYLO FOLIAN 600 µg marki ALINESS to naturalne źródło folianu w opatentowanej postaci Quatrefolic.

  • w 100% naturalna postać folianu o najwyższej bioaktywności
  • aż 100 kapsułek (wystarczy na ponad 3 miesiące stosowania)
  • wysoka skuteczność dzięki opatentowanej postaci Quaterfolic
  • optymalna dawka zapewniająca efektywne działanie
Dodaj swoją opinię

METHYLO FOLIAN 600 µg marki ALINESS to naturalne źródło folianu w opatentowanej postaci Quatrefolic

Główne zalety produktu:

  • w 100% naturalna postać folianu o najwyższej bioaktywności
  • aż 100 kapsułek (wystarczy na ponad 3 miesiące stosowania)
  • wysoka skuteczność dzięki opatentowanej postaci Quaterfolic
  • optymalna dawka zapewniająca efektywne działanie

Suplementacja folianów jest rekomendowana w okresie ciąży, jak również w czasie laktacji, dla niemowląt i małych dzieci. Polecana jest również osobom dorosłym, a szczególnie w podeszłym wieku.

Jak działają foliany:

Przyczyniają się do prawidłowego rozwoju płodu. Najnowsze badania wykazały iż niski poziom spożywanych folianów podnosi ryzyko wystąpienia powikłań okołoporodowych. Methylo Folian jako źródło 5-MTHF jest źródłem odżywczej i aktywnej formy folianów zarówno przed poczęciem jak i w dalszym procesie ciąży oraz karmienia.

Idąc dalej folian pełni bardzo ważną rolę w okresie rozwoju komórek ludzkich, natomiast jego niedobór może spowodować ogólne spowolnienie procesu wzrostu. Folian ma właściwości zapobiegawcze stanom chorobowym, np. anemii

Folian odgrywa ogromną rolę w produkcji najważniejszych neuroprzekaźników w mózgu, co za tym idzie działa antydepresyjnie, zatem przyjmowanie Methylo Folianu może być skuteczne w poprawie nastroju, oraz zmniejszeniu uczucia zmęczenia czy znużenia.

Dla osób starszych przyjmowanie Methylo Folianu pełni ważną funkcję, gdyż z czasem poziom homocysteiny we krwi podnosi się a jej metabolizm zależy od folianu. Niedobór folianu jest jednym z czynników które prowadzą do spadku funkcji poznawczych i rozwijającej się demencji. Suplementacja folianu może przyczynić się więc do lepszego funkcjonowania mózgu oraz sprawności umysłowej. 

Quatrefolic®, najbardziej przyswajalna biologicznie forma folianu,

może być najlepszym wyborem, jeśli chodzi o suplementację aktywnego folianu w celu wspomagania i regulowania cyklu metylacji. (7,8).

Przyjmowany przez nas folian w znacznej większości ma swoje źródło w sztucznej wersji kwasu foliowego zawartego w suplementach jak również dodawanego do żywności. Problem polega na tym, że są to formy nieaktywne i aby stać się skuteczne muszą zostać metabolizowane w organizmie do postaci 5-methylotetrahydrofolianu. Dzisiaj wiadomo już, że nawet osoby przyjmujące kwas foliowy mogą mieć nadal jego poważne niedobory z powodu dużych różnic związanych przekształcalnością kwasu w jego bioaktywną formę.

Quatrefolic® – TO AKTYWNA I NATURALNA FORMA FOLIANU

Quatrefolic® przenika przez barierę żołądkową i jest wchłaniany głównie w jelicie cienkim przez mechanizm nośników. Dzięki temu że nośnik nie jest nasycony Quatrefolic® ma lepsze wchłanianie
Nowe badanie opublikowane w 2014 roku wyraźnie wskazało, że 86% kwasu foliowego w żyle wrotnej wątrobowej jest niezmetabolizowane, przy czym prawie całość naturalnego folianu zostaje przekształcona prawidłowo.

Quatrefolic® – BIODOSTĘPNOŚĆ

Przy doustnym podaniu składnika aktywnego jego dostępność biologiczna jest w głównej mierze zależna od jego rozpuszczalności, ponieważ jego wchłanianie następuje po dyspersji i rozpuszczeniu w płynie w jelitach. Quaterfolic charakteryzuje się wysoką rozpuszczalnością w wodzie dzięki czemu jest doskonale wchłaniany przez komórki błony śluzowej, które ułatwiają dostęp do krążenia i krwi.

Quatrefolic® – STABILNOŚĆ

Formuła Quaterfolic wykazuje nadzwyczajną, długotrwałą stabilność chemiczną, która nawet po wielu miesiącach gwarantuje całkowicie niezmienioną czystość i redukcję z analizy po osiemnastu miesiącach niższą niż 1%. Umożliwia to bezproblemowe przechowywanie i stosowanie preparatu. Wartość pH Quatrefolic po rozpuszczeniu jest neutralna co zapewnia wysoką stabilność cząsteczce i chroni ją przed degradacją hydrolityczną.

Stabilność Quatrefolic® w formie proszku była badana zgodnie z wytycznymi ICH (Międzynarodowa Rada Harmonizacji Wymagań Technicznych dla Rejestracji Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi) zarówno w temperaturze pokojowej, jak i w innych warunkach przechowywania próbek w hermetycznych pojemnikach, chroniących przed światłem, oraz z pomiarem czystości i wyniku w różnych punktach.

Firma Medicaline celowo zdecydowała o przeprowadzeniu badań stabilności Quatrefolic® zgodnie z najsurowszymi wytycznymi, wymaganymi specjalnie dla składników farmaceutycznych, gwarantującymi niezależne i wiarygodne kryteria w celu złożenia oświadczenia o długotrwałej stabilności chemicznej wobec swoich klientów.

Składnik liofilizowany może być stosowany bez szczególnych i restrykcyjnych warunków, łatwo łączony z innymi składnikami i rozczynnikami, i może być przechowywany w temperaturze pokojowej zamiast w 2–8°C, jak wcześniejsza pochodna folianu.

Ogólny wpływ na nasze zdrowie i działanie Quatrefolic :

W 2014 roku Komisja Europejska zatwierdziła stosowanie Quatrefolic® w Unii Europejskiej jako Nowy Składnik Żywności. W 2015 roku został oficjalnie zmieniony Załącznik II do Dyrektywy 2002/46/WE — włączono Quatrefolic®, który może być stosowany do produkcji suplementów diety sprzedawanych we Wspólnocie Europejskiej

Oto  działanie folianów na nasze zdrowie, które zostało opublikowane przez Europejską Agencję ds. Żywności (EFSA):
– przyczyniają się do prawidłowej produkcji krwi
–  wspomagają syntezę aminokwasów
– uczestniczą w procesie dzielenia się komórek
–  powodują obniżenie poczucia zmęczenia i znużenia
– wspomagają procesy poznawcze
–  utrzymują funkcje psychologiczne na prawidłowym poziomie
– pomagają w utrzymywaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny
– wspomagają układ odpornościowy
– przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży

Methylo Folian 5-MTHF 600 µg
100 kapsułek VEGE

Składniki Dzienna porcja (1 kapsułka) RWS*%/dzienna porcja
L-metylofolian wapnia (5-MTHF)
w tym kwas foliowy
1081 µg

600 µg

 

300%

 *RWS: dzienna referencyjna wartość spożycia dla dorosłych. Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/ 2000 kcal).

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, L-metylofolian wapnia 5-MTHF (sól glukozaminy), substancja glazurująca (otoczka kapsułki): hydroksypropylometyloceluloza.

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie, w trakcie posiłku.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Sprzedawca, koszt i czas dostawy

[button link=”https://tabelazdrowia.pl/najlepsze-suplementy/” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] Informacje o sprzedawcy oraz koszcie i czasie dostawy[/button]

[button link=”https://tabelazdrowia.pl/?_sfm__price=0+28000&_sft_sprzedawca=najlepsze-suplementy” type=”big” color=”teal” newwindow=”yes”] Wszystkie produkty sprzedającego[/button]

Opinia Użytkownika

0.0 poza 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy