MUMIO, KIRGIZJA -ORYGINAŁ-OCZYSZCZONE-BIOVIT

1
Dodaj do porównania

Mumio zawiera ok. 23 pierwiastków, 30 makro i mikro- elementów, 10 różnych tlenków metali, 6 aminokwasów, szereg witamin, olejki eteryczne, jad pszczeli, substancje smołopodobne – każda z nich może dodatnio wpłynąć na procesy życiowe człowieka, potęgując procesy regeneracyjne w różnych tkankach, działać przeciwzapalnie i ogólnie wzmacniająco, a także przywracać upośledzone funkcje peryferyjnych pni nerwowych i analitycznych centrów w mózgu.

22,50 

Brak w magazynie

Aby korzystać z funkcji listy oczekujących, musisz się zarejestrować. Zaloguj się lub utwórz konto
Kategoria: Etykietka:

MUMIOZ KIRGIZI – ORYGINAŁ 

 

OCZYSZCZONE – BIOVIT 30 tabletek x 0.2G.

 

MUMIJO ( MUMIO) OCZYSZCZONE

Mumijo – to naturalna, twarda substancja, o brunatnym kolorze i blyszczacej powierzchni. Gorzka na smak i o specyficznym zapachu. Sposób stosowania: Do pielęgnowania i oczyszczenie cery: 1 gram rozpuścić w 25 ml wody,nasączyc wacik roztworem i delikatnie przecierać twarz i szyję. Wzmacnianie wlosow, pielęgnacja skóry glowy: roztwór mumio wcierać w skórę glowy.

Opakowanie: 30×0,2g

Producent: “BIOVIT”, m. Biszkek (Kirgizstan)

MUMIJO – INNE ZASTOSOWANIE – TO:

Stymulator wielu regeneracyjnych procesów metabolicznych u człowieka – uniwersalne lekarstwo na wiele chorób, również tzw. “nieuleczalnych”

Mumio – to prastary, działający “cuda” balsam, to “sok” ze skał. Często ludzie nazywali go “krew gór”. Znali ten środek i wysoko cenili znakomici lekarze starożytności – Arystoteles i Awicenna. Można go zdobyć w wysokich górach, (na wysokości 3 do 5 tys. m. ppm) w pieczarach w postaci nacieków, sopli. Mumio krystaliczne, oczyszczone ma kolor ciemno-brązowy i formę lepkiej, mazistej masy, która mięknie pod wpływem ciepła rąk. Ma specyficzny zapach. Prawidłowo oczyszczone mumio całkowicie rozpuszcza się w ciepłej wodzie.

Mumio zawiera ok. 23 pierwiastków, 30 makro i mikro- elementów, 10 różnych tlenków metali, 6 aminokwasów, szereg witamin, olejki eteryczne, jad pszczeli, substancje smołopodobne – każda z nich może dodatnio wpłynąć na procesy życiowe człowieka, potęgując procesy regeneracyjne w różnych tkankach, działać przeciwzapalnie i ogólnie wzmacniająco, a także przywracać upośledzone funkcje peryferyjnych pni nerwowych i analitycznych centrów w mózgu. Dzięki bogatej i złożonej zawartości, wielkiej ilości elementów zarówno nieorganicznych jak i organicznych aktywnych biologicznie zgromadzonych przez przyrodę w jednej substancji mumio działa leczniczo na wiele chorób. Mechanizm działania mumio jest bardzo złożony i ma wielostronny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Trzeba podkreślić, że jeśli w przeciętnym preparacie farmaceutycznym jest ok. 5 do 8 składników, to mumio zawiera ok. 50 komponentów, które zebrała sama przyroda w jedną całość.

W ostatnich latach prowadzone są nadal intensywne badania działania mumio – np. w Leningradzkim Instytucie Farmacji, Instytucie Chemii Organicznej Akademii Nauk Uzbekistanu i Kirgizji (tj. w miejscu występowania mumio).

Przy prawidłowym i regularnym przyjmowaniu mumio pozytywne rezultaty potwierdzone wynikami badań klinicznych wynoszą ok. 94%. Przeciwwskazań do przyjmowania mumio w prawidłowych dawkach nie stwierdzono.

Mumio -ma wpływ wzmacniający na organizm człowieka, dodaje sił i przywraca utraconą energię, znacznie zwiększa obronno-adaptacyjne właściwości organizmu i usuwa uczucie zmęczenia.

Dawkowanie preparatu mumio

Niezbędna ilość mumio dla jednorazowego użycia wynosi od 0,2 do 0,5 grama w zależności od wagi ciała. Do 70kg – 0,2g, do 80kg – 0,25-0,3g, do 90kg – 0,3-0,4g, powyżej 90kg – 0,4-0,5g. Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 1 roku od 0,01 do 0,02g, do 9 lat – 0,05g, do 14 lat – 0,1g dziennie. Podczas zażywania mumio należy zabezpieczyć prawidłowe odżywianie, bogate w białka i witaminy naturalne. Przyjęte doustnie mumio należy popić mlekiem, sokiem owocowym, wodą z miodem, wodą przegotowaną lub mineralną.

Tryb przygotowania roztworu mumio zależy od wagi jednej tabletki, która jest wydrukowana na opakowaniu leku. Jeśli w 4 łyżkach stołowych (60gram) ciepłej przegotowanej wody rozpuścimy 1 gram (5 tabletek po 0,2g) to wtedy:

– w 1 łyżce stołowej roztworu będzie 0,25g mumio,

– w 1 łyżeczce do herbaty roztworu będzie ok. 0,1grama.

Roztwór przechowywać w lodówce nie dłużej jak 10 dni, nie zamrażać!

Zastosowanie kliniczne preparatu mumio

1. Wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby przewodu pokarmowego, dróg moczowych (przy zatrzymywaniu moczu), przy zapaleniu jelita grubego, nieżytach żołądka:

– należy stosować doustnie dwa razy dziennie po 0,2-0,5 grama, rano na czczo i wieczorem przed snem. Jeden kurs kurowania trwa 25-28 dni. Przy zaniedbanej chorobie należy po 5 – dniowej przerwie powtórzyć kurs kurowania. Potrzeba 10 do 25 gram mumio. Podczas kurowania należy zachować dietę i umiarkowanie w jedzeniu. Alkohol wykluczony! Odczuwanie bólu powinno zaniknąć po 7-11 dniach. Procent wyleczonych osób – średnio 94.

2. Hemoroidy: – przyjmować dwa razy dziennie (rano – na czczo, wieczorem przed snem) po 0,2-0,5g. Jednocześnie należy stosować specjalne czopki wg. Zestawu maści nr 1 (patrz dalej) kuracja 25 dni. Powtórny kurs kurowania po 5 dniowej przerwie. Nawet przy zaniedbanej chorobie pełne wyleczenie następuje po kilku kuracjach w 95% przypadków.

3. Złamania kości i stawów, rany klatki piersiowej, zwichnięcia, stłuczenia, nadwyrężenie mięśni:

– przyjmować doustnie od 0,2-0,5g.

Należy także nacierać porażone miejsce (po zdjęciu gipsu) maścią nr 3 (patrz dalej). Kurs kurowania 25 – 28 dni. Przy złamaniach grubych kości należy stosować do 3 kursów kurowania z przerwą pięciodniową. Nacieranie maścią prowadzić bez przerwy. Pod działaniem mumio, proces zrastania kości znacznie się przyspiesza. Potrzebna ilość mumio – 15 – 25g.

4. Gruźlica kości, choroby stawów biodrowych i kolanowych, choroby kręgosłupa:

– przyjmować po 0,2 – 0,5 grama mumio dwa razy dziennie w ciągu 21 – 23 dni. Po przerwie pięciodniowej – kurs kurowania powtórzyć. Niezbędna ilość mumio – 10 – 25g.

5. Zakrzepowe zapalenie żył (także żył nóg), popularne “żylaki”:

– przyjmować po 0,2 – 0,5 grama mumio raz dziennie w ciągu 20 – 25 dni z pięciodniową przerwą pomiędzy kursami kurowania. Kuracja znacznie zmniejsza ból, opuchliznę i obszar bolących miejsc. Także zwiększa się ilość erytrocytów, normalizuje się skład krwi. Niezbędna ilość mumio na jeden kurs kurowania od 5 do 15g.

6. Ropne zapalenie ucha środkowego, zapalenie ucha środkowego, starcze pogorszenie słuchu:

– zakraplać 10% roztwór mumio po 3 – 4 krople do ucha 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Jednocześnie należy także przyjmować mumio doustnie, po 0,2 – 0,5 grama popijając mlekiem osłodzonym miodem. Taka kuracja przyspiesza gojenie, zmniejsza ból i działa przeciwzapalnie.

7. Rany ropiejące i zakażone, oparzenia, wrzody:

– należy stosować opatrunki nasycone 10% roztworem mumio, lub maścią przygotowaną wg. sposobu nr 2 (patrz dalej) z jednoczesnym przyjmowaniem doustnie po 0,2 – 0,5g mumio dwa razy dziennie. Kuracja zmniejsza ból oraz stan zapalny i przyspiesza gojenie się ran.

8. Krwotoki z płuc:

– przyjmować doustnie po 0,2 – 0,5 grama mumio z syropami wiśniowym lub morelowym 2 – 3 razy dziennie, wieczorem przed snem obowiązkowo. Niezbędne 3 – 4 kursy kurowania po 25 dni z 10 dniowymi przerwami.

9. Choroby alergiczne, katar, nieżyt górnych dróg oddechowych, anginy oraz gorączka – przyjmować po 0,2 – 0,5 grama mumio z mlekiem i miodem, rano i wieczorem. Przy anginie płukać gardło 10% roztworem mumio. Niezbędne są od 1 do 3 kursów kurowania, w zależności od zaawansowania choroby. Jeden kurs kurowania powinien trwać 25 – 28 dni z pięciodniową przerwą. Niezbędna ilość mumio – 10 do 25g.

10. Astma bronchitalna – po 0,2 – 0,5 grama 2 razy dziennie (rano na czczo, wieczorem przed snem). Jeden kurs kurowania powinien trwać 25 – 28 dni z pięciodniową przerwą. Niezbędna ilość mumio – 10 do 25g.

11. Choroby kobiece, uszkodzenia organów płciowych, stany zapalne – na chore miejsce nakłada się okład nasycony 4% roztworem mumio. Kurs kurowania 2 – 3 tygodnie, w razie potrzeby po 10 dniach powtórzyć. Ponadto wskazane jest zażywanie jeden raz dziennie po 0,2 – 0,5 grama mumio rano na czczo, co skraca okres kurowania. Okłady najlepiej stosować na noc. Po 5 – 7 dniach rany oczyszczają się. Niezbędna ilość mumio – 10 do 25g.

Uwaga: w czasie kurowania należy ściśle przestrzegać zasad higieny. Alkohol wykluczony!

12. Bezpłodność kobiet i mężczyzn, wzmocnienie płciowych funkcji mężczyzny, mała aktywność plemników – zażywać po 0,2 – 0,5 grama 2 razy dziennie (rano na czczo, wieczorem przed snem), oraz duże ilości soków z marchwi, rokitnika, czarnej jagody. Dodatkowo duże ilości kiełków pszenicy i witaminę E. Nie wolno samowolnie zwiększać zaleconej przez lekarza dawki witaminy E!

13. Choroby narządu ruchu, zapalenie korzonków nerwowych, nerwobóle – należy wcierać w ciągu 5 – 6 minut w bolące miejsca 10% roztwór mumio w ciągu 20 dni, przy jednoczesnym zażywaniu po 0,2 – 0,5 grama mumio 2 razy dziennie (rano na czczo, wieczorem przed snem). Przy wcieraniu mumio i lekkim masażu obniża się zapalenie mięśni, zanika ból i niepokój. Dodatkowo duże ilości magnezu i witaminy B.

14. Paradontoza (dziąseł i przyzębia) – zażywać po 0,2 – 0,5 grama 2 razy dziennie (rano na czczo, wieczorem przed snem), popijając mlekiem osłodzonym miodem. Po posiłkach płukać usta 5% roztworem wodnym mumio. Na noc stosować okłady z wacików nasączonych tym samym roztworem. Dodatkowo stosować masaż dziąseł palcem po każdym płukaniu.

15. Egzemy, grzybice, zwyrodnienia kończyn – należy w parze wodnej wygrzać chore miejsca, a następnie natrzeć maścią nr 3. Choroby te wymagają systematycznego kurowania, często powtarzanego. Skuteczność – 60%.

16. Wrzody, ropne wągry na twarzy i ciele – 10% roztworem wodnym mumio nacierać czystą skórę przy jednoczesnym stosowaniu doustnie dwa razy dziennie po 0,2-0,5 grama, rano na czczo i wieczorem przed snem w ciągu 25 dni. Po przerwie dziesięciodniowej, kurs kurowania należy koniecznie powtórzyć. Dodatkowo napary z rumianku, okłady z propolisu.

17. Próchnica, bóle zębów – od 0,1 do 0,5 grama mumio rozmiękczyć w palcach rąk na ciastowatą masę i nałożyć na bolący ząb i wokół niego na 3 do 5 minut.

18. Bóle w stawach, odkładanie się soli mineralnych – nacierać na noc bolące miejsca w ciągu 10 – 15 minut maścią nr 3 (patrz niżej), przy jednoczesnym stosowaniu do wewnątrz dwa razy dziennie po 0,2-0,5 grama, rano na czczo i wieczorem przed snem w ciągu 25 dni. Po przerwie pięciodniowej, kurs kurowania należy koniecznie powtórzyć. Absolutny zakaz spożywania rabarbaru i szczawiu!

19. Zapalenie zatok – do 10% wodnego roztworu mumio dodać 5 miligramów gliceryny i zakraplać do nosa trzy razy dziennie po 3 – 4 krople przy jednoczesnym stosowaniu do wewnątrz dwa razy dziennie po 0,2-0,5 grama, rano na czczo i wieczorem przed snem w ciągu 25 dni. Używać tylko chusteczek jednorazowych, często smarkać. Głowę chronić przed zimnem.

Podczas epidemii grypy, należy będąc zdrowym profilaktycznie przyjmować po 0,2g mumio dwa razy.

Sprzedawca, koszt i czas dostawy

[button link=”https://tabelazdrowia.pl/witold-michalski-przedsiebiorstwo-wielobranzowe-v1v/” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] Informacje o sprzedawcy oraz koszcie i czasie dostawy[/button]

[button link=”https://tabelazdrowia.pl/?_sfm__price=0+28000&_sft_sprzedawca=v1v” type=”big” color=”teal” newwindow=”yes”] Wszystkie produkty sprzedającego[/button]

Opinia Użytkownika

0.0 poza 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy