Wapń plus witamina D

0 z 5

86,90 

Brak w magazynie

Aby korzystać z funkcji listy oczekujących, musisz się zarejestrować. Zaloguj się lub utwórz konto
Kategorie: ,

 

Wapń, fosfor i magnez to składniki mineralne niezbędne do budowy mocnych zębów i kości. Wapń i magnez w formie chelatów aminokwasowych są łatwo przyswajalne przez organizm. Dodatkowo, witamina D wspomaga przyswajanie wapnia.

Dodaj swoją opinię
0
Dodaj do porównania

Wapń plus witamina D

 

Wapń jest najobficiej występującym w ciele człowieka minerałem. Jest głównym budulcem zębów i kości oraz odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu układów nerwowego i krążenia. Jednak organizm nie może absorbować  wapnia bez pomocy witaminy D. Formuła naszego produktu zapewnia optymalną ilość niezbędnych minerałów i witaminę D w celu odżywczego  wsparcia układu kostnego.

Wskazania:

Wapń, fosfor i magnez to składniki mineralne niezbędne do budowy mocnych zębów i kości. Wapń i magnez w formie chelatów aminokwasowych są łatwo przyswajalne przez organizm. Dodatkowo, witamina D wspomaga przyswajanie wapnia.

Sposób działania:

Wapń z Witaminą D dostarcza znacznych ilości niezbędnych minerałów oraz wapnia. Wapń i magnez współpracują w organizmie w celu zachowania struktury i integralności kości. Witamina D jest potrzebna do właściwej absorpcji wapnia z diety. Wapń jest także niezbędny dla układu odpornościowego oraz pracy mięśni.

Najistotniejsze korzyści: 

 • Dostarcza składników odżywczych, które wspierają układ strukturalny, szczególnie: kości, mięśnie, wiązadła, ścięgna i skórę.
 • Wspiera organizm w zachowaniu zrównoważonego pH.
 • regeneruje i wzmacnia kości
 • wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych
 • przyspiesza rozpuszczanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych
 • normalizuje czynności układu nerwowego
 • oczyszcza i odtruwa organizm z toksyn
 • jest środkiem profilaktycznym na osteoporozę

 

Wapń jest najpospolitszym minerałem w organizmie, odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi, zapobiega skurczom mięśni, zapewnia transmisję impulsów nerwowych, jest budulcem  kości i zębów.

Badania wykazują, że wapń odgrywa ważną rolę w skurczu naczyń krwionośnych, których rozszerzenie prowadzi do zmian ciśnienia krwi. Również ostatnio wskazuje się na dużą rolę wapnia przy kontroli wagi ciała.

Stały poziom wapnia jest utrzymywany w płynach ustrojowych i tkankach tak, aby te procesy życiowe organizmu funkcjonowały efektywnie. Więcej niż 99 procent wapnia każdego organizmu jest magazynowana w kościach i zębach, pozostały 1 procent znajduje się we krwi, mięśniach i płynie między komórkami.

 

Wapń jest wytrącany z organizmu codziennie w moczu i kale, a śladowe jego ilości są tracone z potem, zubożając skórę, włosy i paznokcie. Straty wapnia są zwykle zastąpione przez wapń z pożywienia. Jeśli dieta nie zawiera wystarczającej ilości wapnia lub jeśli organizm nie otrzymuje jego w  wystarczającej ilości  w pożywieniu lub w suplementów,  brakujące ilości  wapnia są pobierane  z  kości.

Aby wchłonąć wystarczającą ilości wapnia, twoje ciało potrzebuje również witaminy D. Twoja skóra może wyprodukować witaminę D, gdy jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Innymi źródłami witaminy D są tłuste ryby, jaja, wątroba, masło, żywność wzbogacana w mleko i multiwitaminy. Osobami narażonymi na ryzyko posiadania zbyt małej ilości witaminy D są osoby starsze, pracownicy instytucji i biur oraz niektóre osoby z przewlekłymi chorobami neurologicznymi lub z chorobami przewodu pokarmowego. Ludzie mieszkający na północy od 45 roku życia również mogą potrzebować w zimie suplementów do utrzymania odpowiedniego poziomu witaminy D.

Według Europe Departamentu Rolnictwa (USDA), niezbędna ilości wapnia na każdy dzień, zależy od twojego wieku. Dzieci w wieku od 1 do 3 lat potrzebują 500 mg wapnia dziennie, dzieci od 4 do 8 lat i starsze – 800 mg dziennie; dzieci i młodzież od 9 do 18 roku -1.300 mg . Dorosły w wieku 19 do 50 lat powinien dostać 1000 mg dziennie, osoby powyżej 50 muszą otrzymywać 1200 mg dziennie.

SKŁAD (zawartość składników w 1 tabl.):

  • witamina D – 3 μg,
  • wapń (chelat aminokwasowy, cytrynian wapnia, sól wapniowa kwasu  ortofosforowego) – 250 mg,
  • fosfor (sól wapniowa kwasu ortofosforowego) – 120 mg,
  • magnez (chelat aminokwasowy, tlenek magnezu) – 125 mg.
  • Inne składniki: celuloza (wypełniacz), stearynian magnezu (subst.przeciwzbrylająca), lucerna (Medicago sativa).

ZALECANE STOSOWANIE: 1 tabletka 3 razy dziennie w trakcie posiłku.

Opinia Użytkownika

0.0 poza 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Zasady wysyłki

Szczegóły po kliknięciu w link przekierowujący do sklepu zewnętrznego

Polityka zwrotów

Szczegóły po kliknięciu w link przekierowujący do sklepu zewnętrznego

Zasady anulowania / zwrotu / wymiany

Szczegóły po kliknięciu w link przekierowujący do sklepu zewnętrznego

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
 • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy