Daktylowiec niski (Phoenix roebelenii) 3 nasiona

0 z 5

13,15 

Brak w magazynie

Aby korzystać z funkcji listy oczekujących, musisz się zarejestrować. Zaloguj się lub utwórz konto
Kategoria:

Imponująca palma z rodzaju Phoenix, chętnie uprawiana w domu.

Ma piękne, pierzaste liście o delikatnym wyglądzie i wyjątkowo dekoracyjnym pniu.

Dodaj swoją opinię
0
Dodaj do porównania

 

W naturze można go znaleźć w północnych Indiach, ale także w Laosie i południowym Wietnamie. Drzewo daty może dorastać do 3 m. Ma krzaczasty pokrój, rośnie dziko i wytwarza liczne odrosty, zwykle ma tylko jeden pień w doniczce. Młode pędy liści pokryte są szarawą powłoką. Rozwinięte liście są pierzaste, delikatne i ładnie wygięte, na łodygach mają cienkie, ostre kolce. Powierzchnia pnia przypomina teksturę niedojrzałego ananasa i jest pokryta w górnej części brązowymi włóknami.

Wymagania: Gleba tej dłoni powinna być dobrze osuszona, bogata w próchnicę, o neutralnym pH. Może to być mieszanina odkwaszonego torfu, zmielonego wrzosu i spienionego polistyrenu. Stanowisko jest jasne, ciepłe przez cały rok (ok. 18-20 stopni C) i wilgotne, powierzchnia stale lekko wilgotna. Z tego powodu nie zaleca się umieszczania tej dłoni na zewnątrz, szczególnie gdy kopia jest jeszcze młoda. Woda umiarkowanie, dłoń nienawidzi stojącej wody. Zimujemy w temperaturze co najmniej 10 stopni C. Nawozimy od kwietnia do września nawozem dla roślin zielonych lub specjalnym nawozem palmowym. Przesadzamy tylko wtedy, gdy korzenie prawie pękają doniczki.

GRUPY PALM I BANANÓW

Palmy i banany to rośliny o długich nasionach, szczególnie jeśli porównamy je z nasionami pietruszki lub innymi roślinami, które często siejimy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, takie jak palma chilijska Jubaea lub Bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni do roku, a czasem nieco dłużej. Gatunki z dużymi nasionami potrzebują więcej czasu niż te z małymi nasionami, takie jak Waszyngton, DC lub palma Sabal. Na przykład chilijska palma miodowa – Jubaea wykiełkowała po 16 miesiącach.

Gleba nie może przeschnąć na wiórek, dlatego musisz upewnić się, że zawsze jest równie wilgotna. Zarówno podczas kiełkowania, jak i kiedy pojawia się sadzonka. Ważne jest również wietrzenie raz na jeden lub dwa dni, wpuszczać świeże powietrze na 15 minut. Warto trzymać je w ciepłym miejscu o temperaturze 25-28 stopni.

Warto uzbroić się w cierpliwość, najważniejsze jest, aby gleba się nie przelała lub nie wyschła i nie poruszała się w nasionach. Warto również wiedzieć, że najpierw puszczą korzeń i dopiero po zakończeniu wzrostu – liście pojawią się nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palmowe często wysiewa się metodą workową. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, po prostu napisz do nas. Wyślemy link do instrukcji.

Opinia Użytkownika

0.0 poza 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Zasady wysyłki

Szczegóły po kliknięciu w link przekierowujący do sklepu zewnętrznego

Polityka zwrotów

Szczegóły po kliknięciu w link przekierowujący do sklepu zewnętrznego

Zasady anulowania / zwrotu / wymiany

Szczegóły po kliknięciu w link przekierowujący do sklepu zewnętrznego

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy