KOMORA HIPERBARYCZNA MIĘKKA – HBOT: 1,3 DWUOSOBOWA

0 z 5
0
Dodaj do porównania

► Podczas terapii hiperbarycznej pacjent przebywa w pozycji leżącej. Połączona moc zwiększonego ciśnienia i zwiększonego stężenia tlenu sprawia, że gaz ten z większą łatwością przedostaje się do płynów ustrojowych: krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, który odżywia mózg i rdzeń kręgowy. 

65'000,00 

Kategoria:

 

KOMORA HIPERBARYCZNA MIĘKKA – HBOT: 1,3; DWUOSOBOWA ( 1 dorosły i dziecko ) 

► Wykonana ze specjalnego elastycznego tworzywa sztucznego, które staje się twarde pod wpływem ciśnienia panującego wewnątrz komory. 
► Wymiary: 90 x 220 cm (komora jest składana, więc można ją wnieść do każdego pomieszczenia – szerokość drzwi nie stanowi tu problemu).
► W skład kompletu wchodzi: 
– komora hiperbaryczna, stelaż, zasilacz, pompy, przewody, koncentrator tlenu – z atestem medycznym. 
► Wymogi co do pomieszczenia: wymiary minimum 3x4m z oknem otwieranym. Najlepiej klimatyzowane choć niekoniecznie.
► Ciśnienie w komorze hiperbarycznej jest stopniowo zwiększane do wartości 1,3 ATA. 
► W trakcie zabiegu pacjent oddycha czystym tlenem, podawanym również pod zwiększonym ciśnieniem. 
► Podczas terapii hiperbarycznej pacjent przebywa w pozycji leżącej. Połączona moc zwiększonego ciśnienia i zwiększonego stężenia tlenu sprawia, że gaz ten z większą łatwością przedostaje się do płynów ustrojowych: krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, który odżywia mózg i rdzeń kręgowy. 
► Dostarczenie zwiększonej ilości tlenu do gorzej ukrwionych miejsc zwiększa szansę na ich regenerację. 
► Zabieg trwa około 45 – minut. W trakcie zabiegu operator komory utrzymuje stały kontakt wzrokowy i dźwiękowy z pacjentem. „Zanurzanie” i „wynurzanie” przebiega bardzo powoli, aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia w uszach (podobne do tych, jakie odczuwamy podczas lotu samolotem przy starcie i lądowaniu). 
► W komorze mogą przebywać jednocześnie 2 osoby (będą 2 maski tlenowe, każda osobno zasilana).

W cenie zakupu wliczony jest montaż komory u klienta wraz z przeszkoleniem w zakresie obsługi urządzenia. 

Sposoby zakupu komory:

  1). Zakup za gotówkę 
– Zakup komory odbywać się będzie poprzez indywidualnie przygotowany FORMULARZ ZAMÓWIENIOWY i wpłaty zaliczki na poczet zamówienia (gotówką do kasy lub przelewem na konto). 
– Pozostała część płatności zostaje uregulowana w dniu odbioru komory. 

2). Leasing lub kredyt 
– Producenci współpracują z kilkoma bankami – będzie zatem możliwość dokonać transakcji zakupu poprzez kredyt lub w formie leasingu. Formalności załatwiane są na miejscu w siedzibie producenta.

Przykładowa propozycja leasingu (podane kwoty są kwotami netto, do których należy doliczyć 23% VAT):

a) 10% – pierwsza wpłata

► Pierwsza wpłata – 5 122,00 PLN (10% wartości urządzenia)
► Okres 36 m-cy – rata miesięczna 1285,07 PLN
► Okres 48 m-cy – rata miesięczna 990,05 PLN
► Okres 60 m-cy – rata miesięczna 813,39 PLN
► Wykup – 1%

b) 20% – pierwsza wpłata

► Pierwsza wpłata – 10 244,00 PLN (20% wartości urządzenia)
► Okres 36 m-cy – rata miesięczna 1439,62 PLN
► Okres 48 m-cy – rata miesięczna 1109,05 PLN
► Okres 60 m-cy – rata miesięczna 911,10 PLN
► Wykup – 1%

Podane kwoty mogą ulec zmianie.

► Okres gwarancji dla FIRM będzie wynosił jeden rok (dla osób prywatnych 2 lata).► Serwis będzie wykonywany przez producenta komory.

Przeszkolenie w zakresie obsługi

► Po sfinalizowania transakcji – osoba czy też firma – zostaje bezpłatnie przeszkolona w zakresie pełnej obsługi komory. 

► Szkolenie będzie potwierdzone stosownym dokumentem. 

► Będzie istniała możliwość transportu oraz montażu komory przez producenta.

Podstawa prawna do prowadzenia zabiegów

► Gabinet (z komorą) może prowadzić każdy (nie ma wymagań co do wykształcenia) – warunkiem jest przeszkolenie oraz stosowne zgłoszenie do odpowiednich urzędów – faktu prowadzenia usług tlenoterapii.

► Tlenoterapia hiperbaryczna jest to nieinwazyjna metoda kurowania różnych chorób, stanów i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia wytworzonego w komorze hiperbarycznej.

► Komora hiperbaryczna jest określana przez lekarzy jako sprzęt najwyższej klasy medycznej. Poprzez wprowadzenie tlenu – najbardziej niezbędnego „życiodajnego paliwa” do uśpionych komórek, staje się jednym z najskuteczniejszych zabiegów profilaktycznych i wspomagający odpornośćch.

  ► W czasie gdy pacjent przebywa w komorze, odpoczywając lub czytając gazetę, jego ciało odnosi korzyści, jakie nie mogą być osiągnięte przez żaden inny rodzaj terapii. 

► Podstawowa definicja terapii hiperbarycznej podana jest w „Europejskim Kodeksie Dobrej Praktyki w Terapii Tlenem Hiperbarycznym”. Według tego dokumentu terapia hiperbaryczna jest metodą kurowania chorób i urazów w komorze hiperbarycznej wykorzystującą ciśnienie wyższe niż atmosferyczne.

► Komora hiperbaryczna HbOT w wersji 1.3-1.5 ATA nie wymaga obecności lekarza podczas zabiegu. Informacje uzyskane od osób obsługujących mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady lekarza. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.

► Zabiegi z użyciem komory ciśnieniowej konstrukcji elastycznej oraz powietrza o podwyższonej zawartości tlenu (do 96%), mogą byą wykonywane w warunkach domowych przez samego pacjenta lub z udziałem jego bliskich lub terapeutów, po odpowiednim przeszkoleniu i według z góry ustalonego protokołu.

► Typowy protokół tlenoterapii hiperbarycznej polega na minimum czterdziestogodzinnej serii zabiegów z 24% tlenu (bez maski tlenowej) lub do 96% (z maską) na poziomie 1.3 ATA lub 1.5 ATA z użyciem komory ciśnieniowej konstrukcji elastycznej. 

► Działając jako Zespół “TlenoterapiaHbOT.PL” oraz jako podmiot, który jest Niezależnym Dystrybutorem i Przedsiębiorcą Biznesowym, mamy prawo do wyrażania opinii własnej oraz klientów na temat działania Komór Hiperbarycznych z naszej oferty, a w szczególności przedstawionych w formie opisów, sugestii, zaleceń czy sposóbów stosowania oraz innych porad. Jednocześnie informujemy, że nie reprezentujemy tym samym, ani w żadnym innym zakresie administracyjnym lub formalno-prawnym producenta komór.

Działanie i zastosowanie

Działanie Tlenoterapii Hiperbarycznej 

► Wzrost ciśnienia powietrza wewnątrz kabiny oraz wysokie ciśnienie tlenu.

► Większe stężenie tlenu we krwi – przesycenie płynów ustrojowych i wniknięcie tlenu w tkanki organizmu, znaczne wzmocnienie systemu dostarczania tlenu przez krew do tkanek, ożywienie i pobudzenie do życia uśpionych od dawna komórek – przywrócenie ich prawidłowego funkcjonowania. 

  Zastosowanie terapii hiperbarycznej

► Tlenoterapia Hiperbaryczna sprzyja fizjologicznym procesom w organizmie, usprawniając regenerację tkanek i gojenie ran w przypadku takich schorzeń jak stopa cukrzycowa, powikłania po radioterapii tkanek miękkich i kości. Sprzyja także neowaskularyzacji, czyli powstawaniu nowych naczyń w przypadku urazu lub choroby. Terapia hiperbaryczna zmniejsza stan zapalny i ma udowodnioną skuteczność w szeregu jednostek chorobowych takich jak infekcje bakteryjne, fibromialgia czy borelioza. 

► Tlenoterapia Hiperbaryczna to sposób na zahamowanie procesów starzenia i usprawnienie funkcjonowania organizmu poprzez ogólnoustrojowy wpływ na regenerację tkanek poprawę odżywienia wszystkich komórek ciała.

Uwaga! Przeciwskazania do Tlenoterapii Hiperbarycznej

Tlenoterapia hiperbaryczna stosowana przez odpowiednio wyszkolony personel jest zabiegiem bezpiecznym, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu. Są to: 

► zapalenie zatok obocznych nosa 
► ostre schorzenia uszu 
► drgawki w wywiadzie 
► leczenie cis-platyną 
► wysoka temperatura 
► odma płuc w wywiadzie 
► zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej i układu oddechowego 
► zapalenie nerwu wzrokowego 
► ciąża
► rozrusznik serca
► choroby płuc z retencją dwutlenku węgla
► krwotok 

 

Filmy


Prezentacja

Opinia Użytkownika

0.0 poza 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy