CaliVita Mega Protect 4Life ( 90 tabletek)

144,00 

Dodaj swoją opinię
0
Dodaj do porównania

Mega protect 4 life
Jest to powszechnie znany produkt, który poza dobrze slynnymi witaminami antyoksydacyjnymi, gromadzi równiez milorzab japonski, ekstrakt z zielonej herbaty, koenzym Q10, karotenoidy, pochodzace z warzyw, ekstrakt z borówki, chelatowane mineraly antyoksydacyjne oraz aminokwasy.
 
Milorzab japonski dysponuje cechy antyoksydacyjne. Zawarte w nim flawowonoidy wspieraja prawidlowe funkcjonowanie ukladu krazenia Za sprawa temu wlasciwy obieg krwi dostarcza komórkom tlen i skladniki odzywcze. Wlasciwy obieg krwi dostarcza komórkom odpowiednia ilosc tlenu i skladniki odzywcze.
Co wiemy o antyoksydantach?
Antyoksydanty to substancje pomocne w opieki wielonienasyconych kwasów tluszczowych przed szkodliwym wplywem wolnych rodników. W ten sposób przysparzaja sie do prawidlowego dzialania komórek i tkanek. Wsród znanych antyoksydantów mozna wymienic m.in. koenzym Q10, retinol, beta-karoten, likopen, witaminy C i E, jak dodatkowo skladniki mineralne: selen, cynk oraz magnez.
Co ma w sobie jedna tabletka?
Beta-karoten ? nalezy do rodziny antyoksydantów, które uczestnicza  w hamowaniu szkodliwych procesów oksydacyjnych w organizmie, wspomaga równiez integralnosc komórek i tkanek. Witamina A ? uczestniczy w przemianie ogólnoustrojowej, a zwlaszcza w metabolizmie bialek, glównie aminokwasów siarkowych, warunkujac prawidlowe rogowacenie nablonka. Witamina C ? intensyfikuje odpornosc organizmu, jest niezbedna do utrzymania prawidlowego stanu tkanki lacznej, m.in. wlosowatych naczyn krwionosnych. Ulatwia wchlanianie zelaza Witamina E – to najlepszy przeciwutleniacz, czyli poskramiacz niszczacych skóre wolnych rodników. Najskuteczniej dziala w duecie z witamina C. Selen ? jest skladnikiem antyoksydacyjnego enzymu ? peroksydazy glutationowej ? wspiera obrone komórek oraz tkanek przed szkodliwym dzialaniem wolnych rodników. Cynk ? odgrywa wazna role w procesach fizjologicznych; jest skladnikiem okolo 200 enzymów. Wchodzi w sklad insuliny (hormonu odpowiedzialnego m.in. za metabolizm weglowodanów) i odpowiada za jej strukture przestrzenna. Mangan ? jest to pierwiastek, który okazal sie niezbedny do prawidlowego rozwoju komórek oraz do dzialania tiaminy, a takze obok zelaza i miedzi do prawidlowego przebiegu procesu wytwarzania krwi. Ciekawostka jest to, ze przy niedoborze manganu tiamina moze byc toksyczna. Pierwiastek ten lagodzi równiez toksycznosc wielu zwiazków. Koenzym Q10 ? bierze udzial w procesach energetycznych komórek, poprawia przemiane materii, jest doskonalym sprzymierzencem osób walczacych z nadwaga. Kompleks likopenu ? jest jednym z przeciwutleniaczy, dysponuje wlasciwosci chroniace organizm. Przypuszcza sie,ze powoduje on odbudowanie polaczen miedzykomórkowych, natomiast zdrowe komórki komunikuja sie ze soba za posrednictwem specjalnych struktur w blonie komórkowej i kiedy odkryja, ze w jednej z nich wystapily jakies nieprawidlowosci ? zmuszaja ja do samo destrukcji
L-glutation – jest antyoksydantem, który neutralizuje wolne rodniki w watrobie i detoksyfikuje pestycydy (nawet do 60%). Zredukowany glutation jest syntetyzowany (wytwarzany) w kazdej komórce organizmu przez witamine C. Kwas alfa-liponowy ? to bardzo skuteczny antyoksydant o wyjatkowych wlasciwosciach. Broni przed dzialaniem wszystkich czynników utleniajacych i wzmacnia dzialanie innych przeciwutleniaczy ? miedzyinnymi witamin C i E. ALA przyspiesza utlenianie glukozy, zwieksza zapasy glikogenu w watrobie, korzystnie wplywa na metabolizm weglowodanów i lipidów. Ekstrakt lisci Ginkgo Biloba o cechy ginkgo biloba zalicza sie zdolnosc uszczelniania naczyn wlosowatych oraz neutralizowanie wolnych rodników. Ekstrakt z lisci zielonej herbaty Napar z zielonej herbaty wspiera trawieniu i usuwa uczucie przepelnionego zoladka, na przyklad po ciezkostrawnym posilku (poprzez pobudzenie wydzielania soków zoladkowych). Wzmacnia zeby i chroni przed próchnica, odswieza oddech Ekstrakt z borówki czarnej borówka czarna pobudza kolagen, bialko stanowiace podstawe zdrowej tkanki lacznej. Antocyjany wystepujace w czarnej borówce poprawiaja krazenie krwi w naczyniach wlosowatych i krwionosnych.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

CaliVita Mega Protect 4Life ( 90 tabletek)
CaliVita Mega Protect 4Life ( 90 tabletek)

144,00 

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy