GLUCOSAMINE, CHONDROITIN & MSM – regeneracja chrząstki stawowej

Sklep:  Nat
0 z 5

73,30 142,00 

Wyczyść
OPAKOWANIE

60 tabletek, 120 tabletek

Producent

Puritan's Pride

Przedmiot zostanie wysłany w ciągu 1-3 dni roboczych
SKU: 89|90 Kategoria:

Nowoczesna Formuła MSM – regeneracja chrząstki stawowej. Działa przeciw-zapalnie, przeciwbólowo, analegtycznie, stymulacyjnie, odżywczo i naprawczo.

Wsparcie aparatu ruchu
 
SIARCZAN GLUKOZAMINY CHLORKU POTASU – SGCP I SIARCZAN SODOWY CHONDROITYNY – SSC
SGCP i SSC należą do grupy glikozoaminoglikanów i wchodzą w skład proteglikanów wytwarzanych w procesach biochemicznych przez organizm człowieka. Stanowią podstawowe składniki strukturalne, tworzące chrząstkę stawową

 

Dodaj swoją opinię
0
Dodaj do porównania
GLUCOSAMINE, CHONDROITIN & MSM
Wsparcie aparatu ruchu
 
SIARCZAN GLUKOZAMINY CHLORKU POTASU – SGCP I SIARCZAN SODOWY CHONDROITYNY – SSC
SGCP i SSC należą do grupy glikozoaminoglikanów i wchodzą w skład proteglikanów wytwarzanych w procesach biochemicznych przez organizm człowieka. Stanowią podstawowe składniki strukturalne, tworzące chrząstkę stawową. Proteglikany są składnikiem macierzy pozakomórkowej, wiążą polikationy i kationy, dzięki temu dochodzi do hydratacji (nawodnienia) tkanki łącznej i nadania jej odpowiedniego napięcia. Posiadają właściwości żelujące, jako białka nie kolagenowe tworzą strukturę kości (biglikan, dekorin), korzystnie wpływają na ściśliwość chrząstki (agrekan) oraz współzawodniczą z kolagenami i elastyną. Wraz z kolagenem i włóknami elastyny tworzą podstawowy składnik tzw. substancji podstawowej wypełniającej przestrzenie międzykomórkowe tkanek łącznych: chrząstka, ścięgna, więzadła, skóra i ścianki naczyń krwionośnych.
    Organizm człowieka w normalnych warunkach syntezuje dane substancje w wystarczających ilościach. Duży wysiłek, wadliwa produkcja (ludzie starsi), nadmierne zużycie, powiązania dziedziczno-genetyczne mają bezpośredni wpływ na ogólny stan aparatu ruchu. Niestety z wiekiem ilość powstających substancji odżywczych ulega znacznemu zmniejszeniu, prowadzi to do kruchości kości, zmniejszenia się ilości mazi stawowej, prowadzi to do choroby zwyrodnieniowej stawów; chrząstka, wiązadła i ścięgna ulegają przewlekłemu zapaleniu, powstaje ból i usztywnienie. W warunkach naturalnych glukozamina jest wytwarzana przez komórki chrząstek z glukozy i glutaminy. Jako czysta chemicznie substancja dobrze wchłania się z żołądka i jelit, doustnie podana blokuje działanie enzymów rozkładających chrząstkę, działa przeciwzapalnie, stymuluje egzogenną (wewnątrz organizmu) syntezę glukozaminoglikanów i kwasu hialuronowego. Stymulacja produkcji kwasu hialuronowego pozytywnie wpływa na hydratację chrząstki stawowej, a ze zwiększeniem zawartości cieczy synowialnej (maź stawowa) zwiększa się także masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego. Łańcuchy  mukopolisacharodowe SSC mają ujemne ładunki elektryczne, które skutecznie wyłapują cząsteczki wody, pozwalając innym cząsteczkom przemieszczać się w pozbawionej ukrwienia chrząstce, czyli „naoliwiają” stawy. Siarczan chondroityny działa przeciwbólowo, zwiększa ruchliwość i stabilizuje szerokość szpary stawowej. Cząsteczki SSC nadają chrząstce elastyczności i płynność i są bardzo ważnym czynnikiem we wzroście i procesie naprawy chrząstek.
 
 
MSM, KOLAGEN, SESKWITERPENY
MSM – naturalna, organiczna postać siarki, jest obecna we wszystkich komórkach ciała człowieka, a około połowa gromadzi się w mięśniach, skórze, ścięgnach, więzadłach i kościach. Ma działanie przeciwzapalne, rozkurczowe i przeciwbólowe, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, poprawia giętkość tkanki łącznej, ścięgien, więzadeł i mięśni, zmniejsza ciśnienie wewnątrzkomórkowe, usuwa nadmiar płynów i toksyn z komórki, przywraca elastyczność i przepuszczalność ścian komórkowych, uszczelnia, uelastycznia i wzmacnia naczynia krwionośne, zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, regeneruje chrząstkę stawową, łagodzi ból i stany zapalne stawów. MSM współzawodniczy w organizmie z witaminą C w tworzeniu nowych, zdrowych komórek. Kolagen – główne białko tkanki łącznej, posiada wysoką odporność na rozciąganie, stanowi główny składnik ścięgien i jest odpowiedzialny z elastyczność skóry. Ubytek kolagenu powoduje powstawanie zmarszczek oraz stany zapalne aparatu ruchu. Żywica z B. serrata poprzez blokowanie 5-lipooksygenazy, kluczowego enzymu wywołującego reakcje zapalne, zmniejsza ból i stany zapalne.
WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: przeciwzapalne, analgetyczne, stymulujące, odżywcze i naprawcze. Suplement skutecznie łagodzi bóle towarzyszące zapaleniu stawów, zwiększa ich wytrzymałość i sprawność, przyspiesza odbudowę chrząstek stawowych, stymuluje proces wbudowywania wapnia do struktur kostnych i wytwarzanie mazi stawowej, reguluje mineralizację, stymuluje DNA do syntezy komórek kości (osteoblastów), przeciwdziała ich rozpadowi (hamuje osteoklasty), zwiększa syntezę elastyny i kolagenu.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA: bóle stawów, reumatoidalne i zesztywniające zapalenie stawów, arthrosis deformans, osteoarthrosis – choroba zwyrodnieniowa stawów, dyskopatia, zapalenie torebki maziowej (zwłaszcza gdy chory źle znosi leki syntetyczne), chrupanie w stawach, osteoporoza, osteoartroza, złamanie, pękniecie kości, paradontoza, słabe, łamliwe, rozdwajające się paznokcie.
PRZECIWWSKAZANIA: ciążą, okres laktacji, nie stosujemy u dzieci w wieku do 3 lat.
UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Równoległe stosowanie Yucca Root lub White Willow zwiększy efekt terapeutyczny.
PRZECHOWYWANIE: przechowywać ciemnym i suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok) : na opakowaniu.

DAWKOWANIE

1 tabletka 3 razy dziennie 30 minut przed lub w trakcie posiłku, popijając dużą ilością wody. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Składniki

Zapisz

Opinia Użytkownika

0.0 poza 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Zasady wysyłki

Wysyłka w ciągu 24 godzin od momentu zaksięgowania płatności.

Użytkownik NAT

Krzysztof

Wysyłka kurierem.
przedpłata, koszt 21 zł

Czas dostawy: Zazwyczaj 1-2 dni. do Max 5 dni roboczych.

Nie wystawiam faktury

Polityka zwrotów

Nie ma możliwości zwrotu, bo nie mogę zweryfikować, czy nie został podrobiony produkt oraz ze względów bezpieczeństwa też dla innych klientów.


Zwrot jest możliwy jedynie jeśli zaszła nasza pomyłka

Zasady anulowania / zwrotu / wymiany

Można anulować zamówienie nieopłacone pisząc wiadomość do nas.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

GLUCOSAMINE, CHONDROITIN & MSM – regeneracja chrząstki stawowej
GLUCOSAMINE, CHONDROITIN & MSM – regeneracja chrząstki stawowej

73,30 142,00 

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy