Błonnik babka płesznik i łuska babki jajowatej 360 gram

39,99 

0
Dodaj do porównania
SKU: 3e8ab1821185 Kategorie: , ,
Dodaj swoją opinię

Blonnik jest to skladnik roslinny, którego organizm czlowieka nie potrafi strawic. Mimo iz nie posiada praktycznie wartosci odzywczych, jest on niezbedny do prawidlowej pracy calego ukladu trawiennego. Blonnik znajduje sie w ziarnach zbóz, owocach, warzywach (szczególnie straczkowych), orzechach i nasionach. Jednak najwieksza jego zawartosc mozna znalezc babce plesznik i babce jajowatej. Blonnik witalny jest to blonnik naturalny, w 100% pochodzenia roslinnego, bez syntetycznych dodatków.
Nasiona babki plesznik zawieraja 10-12% sluzów zbudowanych z kwasnych arabinoksylanów, kwasu galakturonowego i ramnozy. W nasionach plesznika jest od 5 do 13% tlustego oleju, trisacharyd planteoza = planteose i 0,14% irydoidów. Nie zawieraja skrobi.
Lupina nasion babki owalnej (jajowatej) zawiera ok. 80% sluzów. Skrobia jest wykrywalna. Nieco oleju tlustego, nieco protein, brak irydoidów. Dzieki blonnikowi luska babki jajowatej pochlania duze ilosci wody wraz z toksynami, które nastepnie pozwala szybko wydalic. Korzystnie wplywa na  perystaltyke jelit, ulatwia proces wyprózniania. Sluzy zawarte w lupinie dzialaja oslonowo – powlekaja zlogi i dodatkowo ulatwiaja ich wydalanie.Jest bogatym zródlem rozpuszczalnego, sluzowatego blonnika pokarmowego, dzieki czemu skutecznie wspomaga metabolizm i prace jelit.
 
Dawkowanie: 1-3 x dziennie po 3 lyzeczki blonnika wymieszanego z 0,5l plynu. Nalezy pic w ciagu dnia duzo plynów. Nie stosowac na noc. Nie przyjmowac w jednym czasie z lekami- zrobic odstep 1 godzinny.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze zapytań.

Błonnik babka płesznik i łuska babki jajowatej 360 gram
Błonnik babka płesznik i łuska babki jajowatej 360 gram

39,99 

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy