karnityna

TabelaZdrowiaTF

Opakowanie: 90 tabletek


DR. ENZMANN L-Karnityna MSE 90 kaps. – najlepiej przyswajalna postać winianu

Postać winianu l-karnityny jest doskonale  przyswajalna  i zapewnia natychmiastowe wysycenie organizmu ( gwarantowana najwyższa skuteczność wchłaniania) 

 


bez glutenu
bez laktozy
dla_wegan
l-karnityna

L-KARNITYNA  MSE  333,33 mg – to karnityna w formie lewoskrętnej, w postaci  winianu – identyczna z substancją produkowaną przez ludzki organizm.

Tylko taka postać karnityny wywiera działanie biologiczne, dlatego w tej postaci powinna być obecna w codziennej diecie lub podawana jako suplement.

Postać winianiu l-karnityny gwarantuje najlepszą przyswajalność  oraz natychmiastowe wysycenie organizmu.

Winian hamuje wiązanie kwasów tłuszczowych w cząsteczki tłuszczów zapasowych, w komórkach tłuszczowych. Dzięki niemu więcej uwolnionych z komórek tłuszczowych kwasów tłuszczowych może zostać związanych i spalonych w tkance mięśniowej.

Dlaczego L- karnityna MSE?

  • Firma MSE dr Enzmann jest wiodącym producentem preparatów mitochondrialnych w Niemczech. Od 40 lat nieustannie tworzy najwyższej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu. Skuteczność preparatów potwierdzają badania naukowe.
  • Postać winianu l-karnityny jest doskonale  przyswajalna  i zapewnia  natychmiastowe wysycenie organizmu ( gwarantowana najwyższa skuteczność wchłaniania)
  • Forma MONOPREPARATU gwarantuje precyzyjne uzupełnienie niedoborów wyłącznie niezbędnej substancji.
  • Zastosowanie najnowocześniejszej technologii podczas procesu produkcji L- Karnityny MSE zapewniło stworzenie preparatu o najwyższych parametrach czystości.
  • L – KARNITYNA  MSE-  nie zawiera kazeiny, laktozy, glutenu, soi, drożdży, barwników, środków słodzących.
  • Preparat tworzony jest zgodnie z GMP – stosowanie preparatów produkowanych zgodnie GMP gwarantuje, że otrzymujecie Państwo określone sbstancje w dawkach zgodnych z informacją podaną na opakowaniu. 

7704353466_32c1017b3b_h

Właściwości karnityny

Karnityna jest substancją witaminopodobną, spokrewnioną z witaminami z grupy B. Jest syntetyzowana z dwóch aminokwasów lizyny i metioniny, przede wszystkim: w wątrobie, nerkach i mózgu. 

Może być syntetyzowana tylko wtedy, gdy nasz organizm posiada wystarczająca ilość żelaza, witaminy C, witaminy B3 i witaminy B6.

Główną funkcją L-  karnityny jest transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów. Molekuły kwasów tłuszczowych nie przedostaną się przez błonę mitochondrialną bez jej obecności.

Niedobór karnityny prowadzi do obniżenia ich stężenia w mitochondriach, co w konsekwencji prowadzi do spadku produkcji energii. Karnityna jest również odpowiedzialna za usuwanie toksycznych metabolitów z mitochondriów i komórek.

Przeznaczenie produktu

Karnityna zaliczana jest do substancji mitotropowych. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być traktowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i zdrowo się odżywiać.

Skład i sposób użycia

Składniki: L-Karnityna tartrat, żelatyna, substancja wypełniająca-celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca – stearynian magnezu ( pochodzenia roślinnego). Nie zawiera kazeiny, laktozy, glutenu, soi, drożdży, barwników, środków słodzących. Nie zawiera oznaczenia BE.

Sposób użycia: 3 x 1 kapsułka dziennie. Popijać wystarczającą ilością wody. Maksymalne dawkowanie: 3 kapsułki 1.000 mg