Jak skutecznie odrobaczyć organizm?

Jak_odrobaczyć_organizm

S

 

Odrobaczanie to temat coraz częściej poruszany przez specjalistów. Szacuje się, że co dziesiąty człowiek na ziemi może mieć problem z pasożytami. Jak skutecznie przeprowadzić odrobaczanie? Na co zwracać uwagę, aby proces przebiegł bezpiecznie? Odpowiadamy w tym artykule.

Jak może dojść do zakażenia?

W grupie ryzyka na pewno znajdują się dzieci. Maluchy często wkładają do ust brudne ręce i przedmioty. Niebezpieczeństwo wzrasta, gdy w otoczeniu przebywają koty, psy lub inne zwierzęta. Jednak osób narażonych na zakażenie jest więcej. Należą do nich wielbiciele:

 • tatara;
 • sushi;
 • wędlin i mięsa.

Osoby spożywające mięso, które nie zostało poddane starannej obróbce termicznej, mogą przyjąć wraz z posiłkiem niechcianego mieszkańca. Szczególnie jeśli produkty (w tym podroby) pochodzą z niepewnego źródła.

Poznaj swojego wroga

Lista pasożytów, którymi można zarazić się w Polsce jest długa. Do najczęściej spotykanych należą owsiki i wszy. Ponadto odnotowuje się przypadki, w których zakażenie wywołuje:

 • glista ludzka;
 • tasiemiec;
 • świerzbowiec ludzki;
 • włosień kręty;
 • lamblia jelitowa.

Zanim rozpoczniesz odrobaczanie, potwierdź obecność konkretnych pasożytów badaniem laboratoryjnym. Pozwoli to podjąć właściwą decyzję odnośnie kurowania. Gdy już masz pewność co do tego, że Twój organizm zamieszkuje ktoś, kogo warto się pozbyć – przystąp do działania!

Skuteczne leczenie z pasożytów

Pierwszym krokiem, jak najlepiej zrobić jest wizyta u lekarza specjalisty. Przypisze on stosowne leki na receptę i zaleci ich odpowiednie dozowanie. Farmaceutyki mają oczywiście swoje ograniczenia – nie można ich stosować u dzieci do drugiego roku życia, kobiet ciężarnych i karmiących. Leki syntetyczne obciążają także wątrobę, jednak czasem jest to koszt, który trzeba ponieść, aby w pełni się wspomóc odporność. Nim zaczniesz przyjmować medykamenty poinformuj lekarza o lekach, które przyjmujesz i chorobach. Jest to istotne z punktu widzenia potencjalnych interakcji oraz skutków ubocznych. Tradycyjną kurację „na receptę” możesz uzupełnić o metody, jakie oferuje medycyna naturalna, jednak także w tym przypadku skonsultuj się z lekarzem. Składniki zawarte w ziołach, warzywach i wyciągach roślinnych mogą wchodzić w niekorzystną reakcję z lekami syntetycznymi. Dobry specjalista podpowie Ci, po co możesz sięgać, a z jakich receptur należy zrezygnować.

Badania naukowe potwierdzają skuteczność roślin w walce z ludzkimi pasożytami. Również w przypadku, gdy chcesz przeprowadzić kurację „na wszelki wypadek” bez diagnozowania problemu, postaw na naturalne i łagodne dla ciała kuracje. Skuteczność naturalnych terapii polega na tym, że osłabiają one „niechcianych mieszkańców” i znacznie przyspieszają oczyszczanie. Za wydalenie ich z organizmu odpowiedzialne są wyłącznie farmaceutyki. Do najbardziej efektywnych specyfików roślinnych należą:

Substancje zawarte w wyżej wymienionych dobrach natury, upośledzają funkcjonowanie układu nerwowego „niechcianych lokatorów”. Skutkuje to ich unieszkodliwieniem i osłabieniem.

Przy przeprowadzaniu terapii medycyny alternatywnej i klasycznej, dobrze jest wprowadzić modyfikacje do codziennego menu. Minimum na czas kurowania (a najlepiej jeszcze trochę dłużej) wyeliminuj z diety cukier, pszenicę i mleko. Zadbaj natomiast o wysokie spożycie białka i błonnika pokarmowego.

Profilaktyka

Zakażeniom pasożytniczym można i należy zapobiegać. Aby uchronić siebie i swoich najbliższych przed zarażeniem, należy:

 • starannie myć ręce (szczególnie po powrocie z zabaw w piaskownicy);
 • zabezpieczać teren zabaw dzieci przed odchodami zwierząt;
 • kupować wędliny i mięso dobrej jakości, pochodzące wyłącznie z legalnego uboju;
 • dokładnie myć warzywa i owoce (także jagodowe);
 • unikać spożywania surowego mięsa, ryb i mleka;
 • odrobaczać koty i psy według wskazań weterynaryjnych;
 • dbać o czystość.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie specjalnej szczoteczki do szorowania warzyw i owoców.

Podsumowanie

W preparatach pochodzenia roślinnego oraz ziołach drzemie niezwykła siła. Jeśli tylko wiesz, jak z niej korzystać, możesz skrócić swoją terapię, wzmocnić organizm i uchronić się przed potencjalnymi skutkami ubocznymi leków. Zobacz naszą ofertę online i znajdź najlepsze naturalne produkty i zdrową żywność, pozwalające odrobaczyć organizm!

 

 

 

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
 • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy