Isoflavon – Witamina D – bierze udział w 2000 procesów

 

 

FitLine Isoflavon

Witamina D rozpuszczalna w wodzie. Niedobór jej ma każdy w Polsce, kto nie kupuje suplementów diety, bo od września do kwietnia nie ma słońca wysoko na niebie

 

 

[box type=”bio”]

FitLine Isoflavon – koncentrat sojowy

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zapotrzebowaniu firma PM International wprowadziła najnowszej generacji produkt o nazwie FitLine Isoflavon opierający się głównie na czystej, nie modyfikowanej genetycznie soi.
FitLine Isoflawon firmy PMInternational posiada unikalną i opatentowaną na skalę światową technologie NTC (Nutrient Transport Concept).
Oznacza to najwyższą efektywność transportu substancji odżywczych gwarantująca ich optymalne wchłanianie i wykorzystanie przez organizm. Jednym z czynników NTC jest micelizacja, czyli rozdrobnienie substancji rozpuszczalnych jedynie w tłuszczach do postaci łatwo przyswajalnej przez środowisko wodne organizmu. Micelizacja gwarantuje przyswajalność witamin A, D, E, K, Betakarotenu, Koenzymu Q10, kwasu tłuszczowego Omega 3 i Flawonoidu na poziomie bliskim 100% ( dla porównania te same witaminy w postaci nie zmicelizowanej przyswajają się maksymalnie w 25%).

Według ostatnich badań dieta bogata w soję może obniżyć ryzyko zachorowania na raka sutka oraz raka prostaty. 
W Japonii i innych krajach, gdzie popularne są potrawy z soi, takie jak tofu, mięso i tempeh, ryzyko śmierci z powodu tych chorób jest minimalne w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie spożycie soi jest bardzo małe.

Japończyk zjada około 85 do 115 g potraw z soi dziennie, tymczasem przeciętny Amerykanin nigdy nie jadł tych nasion. Ryzyko śmierci z powodu raka piersi jest wśród Amerykanek czterokrotnie większe niż wśród Japonek, zaś pięciokrotnie większe niż wśród Japończyków.

Przypuszczano niegdyś, że różnice te mają podłoże genetyczne. Jednak imigranci japońscy osiedleni w Stanach Zjednoczonych, którzy zaniechali tradycyjnej diety na korzyść amerykańskiej, wykazują taką samą śmiertelność na raka, jak rodowici Amerykanie. Ostatnio stwierdzono, że nasiona soi zawierają wiele różnych środków przeciwnowotworowych, między innymi genisteinę, która może hamować rozrastanie się guzów nowotworowych poprzez uniemożliwienie rozwoju naczyń krwionośnych zasilających komórki rakowe.
Badania laboratoryjne wykazały, że genisteina działa szczególnie efektywnie na komórki raka sutka i prostaty. W soi znajdują się też izoflawonoidy, które mogą osłabić wpływ estrogenów i testosteronu wytwarzanego przez organizm.

Nie ma wprawdzie dowodu na to, że estrogeny i testosteron wywołują raka, mogą one jednak sprzyjać rozrostowi już istniejących guzów sutka lub prostaty. Daidzeina -izoflawon występujący w soi, bardzo skutecznie kontroluje działanie estrogenów stymulujących wzrost komórek raku sutka.

Soja zawiera też duże ilości kwasu fitynowego, który jest silnym przeciwutleniaczem, oraz inhibitory proteazy, hamujące działanie enzymów powodujących rozrastanie się guzów nowotworowych.

Innym powodem zachęcającym do spożycia tej rośliny jest jej działanie zabezpieczające przed chorobami serca. Według badań wykonanych na University of Kentucky,dzienne spożycie 47g białka sojowego może znacznie obniżyć ogólny poziom cholesterolu i wysoki poziom trójglicerydów we krwi.

Ostatnio stwierdzono też, że estrogeny pochodzenia roślinnego mogą osłabić objawy menopauzy,takie jak uderzenia gorąca, nadpobudliwość i suchość w pochwie.

Podczas eksperymentu przeprowadzonego w Australii przebadano 58 kobiet, które cierpiały na uderzenia gorąca co najmniej 14 razy na tydzień. W ciągu 6-tygodniowej kuracji,podczas której kobiety codziennie jadły pieczywo zawierające 45 gmączki sojowej odnotowano 40% zmniejszenie tych przykrych doznań.

Pomimo szerokiej kampanii reklamowej spożycie produktów sojowych niewiele się zwiększyło. Wielu osobom potrawy z soi po prostu nie smakują.
Soja dostarcza pełnowartościowego białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B i składników mineralnych. Mleko sojowe może zastąpić mleko krowie. Soja powinna znaleźć się w diecie wegetarian, ale nie tylko – produkty sojowe obniżają poziom cholesterolu, łagodzą objawy menopauzy, chronią przed miażdżycą i chorobami serca.

 • Bogaty w witaminę D – przyczynia się do utrzymania zdrowia kości i zębów
 • Witamina D wspomaga funkcje systemu immunologicznego
 • Witamina D pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi
 • Osłabia symptomy towarzyszące menopauzie
  • Zapobiega powstawaniu raka sutka i raka prostaty, a być może innych typów raka.
  • Obniża podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów w organizmie.
  • Silnie osłabia alergie
  • Przeciwdziała udarowi mózgu
  • Chroni przed zapaleniem żył,likwiduje żylaki
  • Zapobiega osteoporozie.

SKŁAD: Glicerol, woda, ekstrakt
izoawonów sojowych, emulgator
(lecytyna sojowa), witamina D3.
INGREDIENTS: Glycerol, Water, Soya
Extract with Isoavones, Emulsier
(Soya Lecithin), Vitamin D3.

Przed użyciem dobrze wstrząsnąć butelką. 1 raz dziennie rozpuścić  2/3 łyżeczki (3,3 ml) płynu w zimnym napoju.

 

Technologia NTC

 

Tagi:

1 Komentarz

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
 • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy