Termometr paskowy

Do czego służy termometr paskowy i jak z niego korzystać

 
Termometr paskowy jest termometrem służącym do pomiaru temperatury. Przykłada się go bezpośrednio na czoło i sprawdza przez błonę bębenkową. Urządzenie ma płaski kształt i mierzy temperaturę szybko i dokładnie. Na pierwszy rzut oka może wyglądać jak bandaż, ale tak nie jest. Produkt ten jest w pełni bezpieczny w użyciu zarówno dla maluchów, niemowląt czy seniorów, jak i osób dorosłych.
 
Wskaźnik składa się z rurki szklanej zawierającej szklaną pałeczkę, umieszczoną w środku okrągłej naklejki. Sztyft składa się z dwóch części, czerwonego koloru kalibrującego i czarnej skali. Wewnątrz sztyftu w dolnej części znajduje się metalowy element pomiarowy z punktem na jednym końcu i otworem na drugim końcu.
 
Po przyłożeniu do źródła ciepła, takiego jak żarówka lub oświetlenie, lub po ogrzaniu ręką lub skórą, kolor kalibracyjny zmienia się na czerwony przy zbliżaniu się do 35 °C, a następnie na różowy przy 36 °C i głębiej na czerwony przy 37 °C, a następnie ponownie na różowy przy 38 °C.
 
Termometr paskowy ma czułość i dokładność do pomiaru temperatury ciała i pomaga w ogólnej diagnostyce i leczeniu żółtej gorączki, nosicieli duru brzusznego i trądu. Termometr paskowy pomaga również w diagnostyce chorób takich jak malaria, denga, cholera, różowe oko i inne choroby skóry.
 

Tabela Zdrowia
Tabela Zdrowia

Pasjonat sportowego i zdrowego trybu życia. Zajmuję się: Wszechobejmującym uświadomieniem.

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

   Dodaj Odpowiedź

   Rynek Zdrowia
   Logo
   Wózek sklepowy