Moroźnik kaukaski – roślina lecznicza

Moroźnik kaukaski – roślina o wyjątkowych właściwościach

Moroźnik kaukaski jest rośliną występującą wysoko w górach Północnego Kaukazu i Gruzji, kwitnącą w największy mróz – stąd nazwa. Kwiaty moroźnika wytrzymują od -6°C do – 29°C. Jej wyjątkowe właściwości od setek lat wykorzystywane były w tradycyjnym zastosowaniu.

Do celów zdrowotnych wykorzystuje się korzenie i kłącza tej rośliny, które zawierają liczne substancje, takie jak alkaloidy, saponiny steroidowe, kompleks lipoaktywnych substancji, polisacharydy, oleje tłuszczowe, witaminy D i E, kwas nikotynowy, antraglikozydy oraz glikozydy.

Przeprowadzone badania kliniczne potwierdziły skuteczność moroźnika kaukaskiego w leczeniu różnych schorzeń. Roślina ta znajduje zastosowanie jako preparat oczyszczający organizm oraz wspomagający w procesie odchudzania. Moroźnik kaukaski jest gatunkiem endemicznym, występującym jedynie na określonym obszarze. Rośnie na wysokości od 1000 do 1500 m n.p.m. w rejonie północnego Kaukazu, Gruzji i Abchazji.

Hodowla moroźnika kaukaskiego znajduje się w ekologicznym obszarze, słynnym z leczniczych borowin i wód mineralnych, w miastach takich jak Żeleznowodsk, Kisłowodsk i Piatigorsk.


Czy moroźnik kaukaski czy to roślina lecznicza?Moroźnik kaukaski jest rośliną leczniczą. Posiada wiele właściwości zdrowotnych i od wieków był wykorzystywany w medycynie ludowej. Jego korzenie i kłącza zawierają liczne substancje bioaktywne, takie jak alkaloidy, saponiny steroidowe, kompleks lipoaktywnych substancji, polisacharydy, oleje tłuszczowe, witaminy D i E, kwas nikotynowy, antraglikozydy i glikozydy. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność moroźnika kaukaskiego w leczeniu różnych schorzeń, a roślina jest wykorzystywana w preparatach oczyszczających organizm, wspomagających odchudzanie oraz w terapii wielu innych dolegliwości.

Właściwości farmakologiczne moroźnika kaukaskiego:

 1. Normalizuje przemianę materii, jest rewelacyjnym środkiem odchudzającym, zmniejsza apetyt i przyspiesza metabolizm.
 2. Posiada właściwości moczopędne, oczyszcza wątrobę, przeciwdziała zastojom żółci oraz działa przeczyszczająco.
 3. Jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, stosowanym w leczeniu różnych rodzajów nowotworów.
 4. Leczy choroby i uszkodzenia skóry, takie jak ropiejące rany, łuszczyca, egzema, wypadanie włosów i krwawienie z dziąseł.
 5. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, wspomaga leczenie schorzeń układu kostno-mięśniowego.
 6. Stosowany w leczeniu niewydolności serca, reguluje ciśnienie krwi i wzmacnia układ sercowo

Przedawkowanie jest niedozwolone , jest to mocno działające zioło.

Moroźnik kaukaski. Przeciwwskazania:

Nie używać w czasie ciąży, laktacji i ciężkich stanów chorobowych

Tabela Zdrowia
Tabela Zdrowia

Pasjonat sportowego i zdrowego trybu życia. Zajmuję się: Wszechobejmującym uświadomieniem.

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

   Dodaj Odpowiedź

   Rynek Zdrowia
   Logo
   Wózek sklepowy