ActivLab – AminoEgzo – wzorcowa ilość aminokwasów.

ActivLab – AminoEgzo

AminoEgzo stanowią równowartość 10 g białka wzorcowego FAO/WHO w zakresie aminokwasów egzogennych. Dzięki dokładnemu odtworzeniu składu białka wzorcowego, żaden z aminokwasów nie jest ograniczający

 

[box type=”bio”]4 kapsułki stanowią odpowiednik 10g białka wzorcowego rekomendowanego przez FAO/WHO w zakresie aminokwasów egzogennych.

AminoEgzo zapewnia optymalne wykorzystanie aminokwasów
do biosyntezy białek ustrojowych oraz budowy masy mięśniowej. AminoEgzo dostarcza wszystkich aminokwasów niezbędnych do budowy białek w ilościach umożliwiających w 100% ich wykorzystanie przez organizm. Optymalizacja wykorzystania aminokwasów wpływa także na ograniczenie procesów katabolicznych oraz przemiany białek w tłuszcze.

Aminokwasy egzogenne, to pakiet niezbędnych dla naszego organizmu cegiełek, które muszą być dostarczone z zewnątrz, z racji iż nie dysponujemy zdolnością do ich endogennej syntezy. To właśnie odpowiednia podaż tych tzw. aminokwasów esencjonalnych jest kluczowa dla prawidłowego przebiegu podstawowych procesów naprawczych w organizmie, w tym regeneracji powysiłkowej, hamowania katabolizmu mięśniowego, budowy masy mięśniowej, wytrzymałości i siły.

Preparat AminoEgzo dostarcza komplet aminokwasów egzogennych w elementarnych, szybko-przyswajalnych formach. Wraz z porcją węglowodanów stanowi podstawową i jednocześnie błyskawiczną formułę hamującą katabolizm i inicjującą anabolizm mięśniowy.

Skład jakościowy i ilościowy preparatu został tak dobrany, że jedna zalecana porcja (4 kapsułki) odpowiada 10 g białka wzorcowego FAO/WHO w zakresie aminokwasów egzogennych, przy czym wchłanianie jest niemal natychmiastowe, preparat bowiem nie wymaga trawienia. Suplement stosowany może być z powodzeniem zarówno w okresie budowania dobrej jakościowo masy mięśniowej i siły, jak i w czasie redukcji tkanki tłuszczowej. Przydatny również w wypadku ograniczonej podaży pełnowartościowych białek pokarmowych, jako uzupełnienie diety w niezbędne aminokwasy EAA.

  • Zapewnia optymalne wykorzystanie aminokwasów do syntezy białek ustrojowych oraz budowy masy mięśniowej.
  • Ogranicza procesy rozpadu tkanki mięśniowej (działa antykatabolicznie)
  • Wspomaga regenerację potreningową organizmu.

Preparat AminoEgzo jest środkiem dostarczającym komplet aminokwasów egzogennych. Aminokwasy egzogenne (aminokwasy niezbędne) nie mogą być syntetyzowane przez organizm ludzi i muszą być dostarczane z zewnętrznego źródła.

Aminokwasy budują nasze ciało. Podczas wysyłki fizycznego mięśnie zostają uszkadzane i aby je odbudowywać potrzebne są aminokwasy. BCAA zaczynają odbudowę a dokładnie Leucyna. Jeśli w ciągu godz. od treningu nie dostarczymy białka lub samych aminokwasów to nasz organizm zacznie je pobierać z własnych mięsni, czyli tracimy własne mięśnie z powodu stanu katabolicznego. Tryptofan powoduje wytwarzanie hormonu szczęścia serotoniny.

22 Aminokwasy

Skład w 1 kapsułce:
Wartość energetyczna

Węglowodany

Tłuszcz

Białko

W tym:

Fenyloalanina

Izoleucyna

Leucyna

Lizyna

Metionina

Treonina

Tryptofan

Walina

17kJ / 4kcal

0,0 g

0,0 g

1,0 g

 

157 mg

70 mg

165 mg

145 mg

62 mg

85 mg

27 mg

87 mg

Chlorowodorek lizyny, leucyna, fenyloalanina, walina, treonina, izoleucyna, metionina, substancja przeciwzbrylająca E 470b, tryptofan, otoczka (żelatyna, barwnik E 171). Środek może zawierać śladowe ilości soi, pszenicy i orzechów.

1 porcja = 8 kapsułek

Skład w 8 kapsułkach. W  opakowaniu jest 16 porcji

Fenyloalanina  1256mg
Izoleucyna 560mg
Leucyna 1320mg
Lizyna 1160mg
Metionina 496mg
Treonina 680mg
Tryptofan 216mg
Walina 696mg

 

Dawkowanie:

  • Należy stosować od 4 do 8 kapsułek dziennie.
  • W dni treningowe: 4 kapsułki 30 minut przed treningiem i 4 kapsułki po nim popijane obficie wodą.
  • W dni nietreningowe: 4 kapsułki przed snem popijane obficie wodą.

Lub stosować 8 kapsułek po zakończeniu treningu.

Najważniejsza pora przyjęcia preparatu to okres bezpośrednio po zakończeniu treningu. Zależnie od założeń i celów, porcję preparatu (4 – 8 kapsułek), popijamy wodą lub porcją odżywki węglowodanowej. Dodatkowo suplement można przyjmować po przebudzeniu, między posiłkami i przed aktywnością fizyczną w ilości ok. 4 kapsułek na dawkę.

 

Tagi:

Z przyjemnością zobaczymy Twoje komentarze

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Suplementy diety, zdrowa żywność
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Cieszymy się, że jesteś z Nami
Resetuj Hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównać
Wózek sklepowy